Acer Predator 8 - Recenzia

Acer Predator 8 - Recenzia

 

Androidová herná scéna patrí medzi tie najmenej uznávané vôbec. No ak ste zapálení hráči a hľadáte nový herný tablet, tak Predator 8 je určite jednou z možností. Ako obstojí v našej recenzii?

BALENIE

Acer vie ako zaujať na prvý pohľad. Pod veľmi prepracovaným prebalom sa ukrýva krabica matnej čiernej farby s lesklým logom Predator. Po jej otvorení vás privíta samotný tablet v celej paráde, pod ním sa nachádza krabička s manuálmi a pod ňou nájdete v oddelených priečkach USB kábel a 2A nabíjačku. Všetko je vyvedené do najmenších detailov, všetko dokopy ladí a jediné, čo by mohlo niekomu chýbať, sú slúchadlá.

DIZAJN

Dizajn tabletu? Agresívny. Jeho hlavnou charakteristikou sú ostré hrany, ktoré len tento agresívny dojem zvýrazňujú a dodávajú tabletu (síce trošku stereotypný) herný vzhľad. Zo zadnej strany tabletu vyčnieva veľké lesklé logo Predator a pogumované držadlá, ktoré napomáhajú pevnému uchopeniu tabletu. Na čelnej strane tabletu sa okrem displeja a webkamery nachádzajú štyri reproduktory, ktoré tablet odlišujú od konkurencie a dodávajú mu netradičný tvar. Veľkým mínusom sú však ich neskutočne ostré rohy. Nie som si istý, či tento tablet držal niekto z jeho dizajnérov v rukách pri hraní hry, v ktorej sa nedajú premiestniť ovládacie prvky vyššie. Keď totižto držíte tablet príliš nízko, tak sa rohy bolestivo zabárajú do dlaní. Tento problém však nenastáva pri držaní v štandardnej výške, keď sa tablet vďaka spomínaným pogumovaným držadlám drží veľmi pohodlne a nešmýka sa ani pri potení počas dlhšieho hrania.

KONŠTRUKCIA

Tablet je z plastu, no časť zadného krytu s logom Predator je kovová, čo zlepšuje nielen vzhľad, ale aj napomáha s efektívnejším chladením procesora. Taktiež prispieva k pevnosti konštrukcie, ktorá celkovo nepatrí medzi tie najhoršie, no, bohužiaľ, ani medzi tie najlepšie. Pri väčšom tlaku plastové kryty vŕzgajú a nepôsobia príliš kvalitne, takže treba byť opatrný s príliš prudkými pohybmi. Pri bežnom používaní však bolo dosť ťažké na toto vŕzganie naraziť, prejavuje sa len ak ho naozaj hľadáte.

DISPLEJ

Tablet disponuje 8-palcovým IPS displejom s pomerom strán 16:10 a rozlíšením 1920×1200. Je veľmi ostrý, jeho pozorovacie uhly sú veľmi dobré a vďaka 100% farebného gamutu NTSC sú jeho farby živé a plné. V softvéri je takisto možné nastaviť viacero farebných režimov displeja, ako napríklad zníženie modrého svetla (užitočné najmä pri dlhom prezeraní webu a dokumentov) či herný a filmový režim. Tento displej je jedným z najlepších, aké som kedy videl. Jedinou chybičkou krásy sú snáď iba čierne čiary pri pozeraní videa s pomerom strán 16:9, no aj tie celkom pekne splývajú s čiernym okrajom displeja.

AUDIO

Reproduktory na tomto tablete ja naozaj ťažké si nevšimnúť. Štvorica reproduktorov Predator Quadio vyčnieva nielen tvarom a červenou farbou ich kovových krytov, ale aj kvalitou zvuku. V správnom prostredí znejú takmer tak dobre ako slúchadlá a ich zvuk disponuje aj náznakom priestorovosti, čo je pre takéto malé tabletové reproduktory naozaj veľkou pochvalou. Výrobca sa chváli ich hlasitosťou, čo vám môžu potvrdiť asi aj moji susedia. Pre zachovanie nepoškodeného sluchu by som určite neodporúčal počúvať hudbu pri tejto hlasitosti dlhý čas, no ak ste milovníkmi hlasnej hudby, tak tento tablet vás nesklame.

HARDVÉR

Srdcom tabletu je štvorjadrový procesor Intel Atom x7-Z8700 s taktom 1,6GHz a Burst frekvenciou až 2,4GHz. Použitie x86 procesora oproti klasickým ARM komponentom je celkom netradičnou voľbou. Sekundujú mu 2GB operačnej pamäte typu LPDDR3, čo je viac ako dostačujúce. Viac pamäte by bolo, samozrejme, lepšie, no to sa dá povedať takmer úplne o všetkom. Veľmi zaujímavým hardvérom sú takisto dva vibračné motory, každý na jednej strane tabletu. Vo vybraných hrách tieto motory reagujú napríklad na nárazy, pri náraze vpravo zavibruje pravý vibračný motor, pri náraze vľavo ľavý. Tablet disponuje internou flash pamäťou s kapacitou 32GB, čo bohato postačí na viacero nainštalovaných hier, videí či hudby. Ak by vám však ani toto nestačilo, tak je možné pamäť rozšíriť s pomocou microSD pamäťovej karty až o 128GB.

Bezdrôtová komunikácia je zabezpečená pomocou Bluetooth 4.0 a 802.11a/b/g/n WiFi v konfigurácii 2×2 MIMO. Tablet takisto disponuje dvoma fotoaparátmi, zadným 5MP a predným 2MP. Ani jeden z nich nepatrí medzi tie najlepšie snímače, fotografie z nich sú zrnité a nekvalitné, no cieľové publikum tohto tabletu pravdepodobne aj tak nebude využívať takýto herný tablet ako fotoaparát. Tablet tiež disponuje mikrofónom, ktorý úplne dostačuje na občasný hovor cez Skype či iný podobný softvér.

SOFTVÉR

Tablet beží na operačnom systéme Android vo verzii 5.1 Lollipop. Systém je vďaka štyrom jadrám procesoru svižný, aplikácie sa načítavajú veľmi rýchlo a celkovo pôsobí veľmi príjemne a responzívne. Najnovšia verzia Androidu je obohatená o viacero predinštalovaných Acer aplikácií, z ktorých niektoré sú užitočné, iné zasa len zbytočne zaberajú miesto v pamäti. Z užitočných aplikácií by som chcel vyzdvihnúť najmä EZ Tasking, ktorá umožňuje pravý multitasking – rozdelí displej na dve časti, ktorých veľkosť môžete zmeniť jednoduchým posunom oddeľovača a v každej mať otvorenú niektorú z podporovaných aplikácií (funguje napr. s YouTube, Google Chrome, ale aj s 3rd party softvérom ako napríklad OfficeSuite).

V podporovanom softvéri mi absentuje EZ Note – aplikácia na ručné písanie poznámok od Acer, čomu úplne nerozumiem, pretože to je presne aplikácia, ktorú si viem predstaviť používať veľmi často napr. pri prezeraní dokumentu a zapisovaní si poznámok. Bohužiaľ, toto je len pár veľmi dobrých aplikácií oproti množstvu celkom zbytočných. Ako príklad týchto, miesto požierajúcich aplikácií uvediem predinštalovaný Games Shop, v ktorom nájdete len hry od Gameloftu. Tie, mimochodom, nájdete aj na Google Play Store. Táto aplikácia neprináša takmer žiadne výhody, ba práve naopak, spôsobuje len zmätok pri inštalácii týchto hier. Všetky predinštalované aplikácie dohromady zaberajú okolo 12GB z celkových 32GB, takže použiteľného miesta je oveľa menej.

VÝKON

V tablete je predinštalovaná hra Asphalt 8, čo bola logická prvá voľba pre vyskúšanie výkonu tabletu. Hra sa pri spustení nastavila na stredné detaily, pri ktorých bola plynulá a bez problémov hrateľná. Problém však nastal pri nastavení hry na vysoké detaily. Snímky za sekundu klesli pod únosnú hranicu a hru nebolo možné normálne hrať. Musím povedať, že Acer si vybral zlú hru na demonštráciu výkonu tabletu. Po neúspechu s Asphalt 8 som otestoval ďalšiu hru od Gameloftu, Modern Combat 5 Blackout. Pri tejto hre nenastali žiadne problémy, hra bežala plynule, bez zasekávania, hrala sa veľmi príjemne. Dead Trigger 2 je trochu staršou, no aj tak veľmi populárnou hrou od českého štúdia Madfinger Games a takisto bežala bezchybne. World of Tanks Blitz je mobilnou verziou tejto populárnej hry. Hra je jednou z mála mobilných hier, ktoré majú zabudovaný ukazovateľ snímok za sekundu (FPS), čo veľmi napomáha zisteniu výkonu toho ktorého hardvéru. Počas hrania na najvyšších detailoch kleslo FPS len málokedy pod hranicu 45 FPS, po zničení vášho tanku však FPS kleslo až na hranicu 30FPS. Toto bude pravdepodobne zapríčinené vzplanutím tanku pri jeho zničení. Stále sa však pohybujeme vo veľmi hrateľných číslach. Za zmienku stojí, že zadný kovový kryt tabletu sa pri dlhšom hraní či pozeraní videa dokázal zohriať na celkom vysokú teplotu, no nikdy nie nad únosnú mieru.BATÉRIA

Lítium-polymérová batéria disponuje kapacitou 4420mAh a výrobca uvádza maximálnu výdrž batérie až 8 hodín. Toto číslo nie je pri prezeraní webu či používaní nenáročných aplikácií až také nereálne. V syntetickom teste na výdrž batérie Geekbench dosiahol tablet niečo málo pod päť hodín výdrže. Podobnú výdrž môžete od tabletu očakávať aj pri pozeraní videa, pohybovala sa približne v rozmedzí 4 až 5 hodín. Pri hraní náročnejších hier sa táto doba, samozrejme, skráti, u tohto tabletu približne na polovičnú hodnotu troch hodín výdrže.

Naše hodnotenie

Ozvučenie tabletu polahodí vašim ušiam, na dizajn a displej tabletu je radosť sa pozerať, no jeho tvar budú vaše ruky preklínať. Pri cenovke tabletu – 349€ – by ste pravdepodobne očakávali zvládnutie úplne každej hry na najvyššie detaily. Predator 8 toto však nedokáže. Acer Predator 8 je excelentný mediálny tablet, no zlý herný tablet. A navyše s príliš vysokou cenou. Jeho hlavný konkurent je Shield K1 od Nvidie, ktorý je výkonovo lepší, má prístup k exkluzívnym hrám a funkciám a predáva sa za takmer polovicu ceny tohto tabletu, za 200€.

Klady

 • Displej
 • Reproduktory
 • Dizajn
 • Multitasking

Zápory

 • Cena
 • Výkon
 • Ostré hrany

Informácie o produkte

Acer Predator 8 2016

 • Kategória: Tablety
 • Operačný sytém: Android
 • Šírka: 218 mm
 • Výška: 127 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 9 mm
 • Hmotnosť: 350 g
 • Farba: Šedo-červená
 • Orientačná cena: 350 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Acer

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk