RECENZIA: MOTOROLA ONE FUSION+ - Stredná trieda ako sa patrí

RECENZIA: MOTOROLA ONE FUSION+ - Stredná trieda ako sa patrí

 

História značky Motorola siaha až do roku 1928. Prvé mobilné telefóny, ktoré sa aspoň vzdialene podobajú na dnešné bez dotykového displeja sa objavili po roku 1990. V rokoch 2007 – 2009 sa značke nedarilo a vyprodukovala vysokú stratu. Následne bola firma rozdelená na dve divízie: Motorola Mobility a Motorola Solutions. Firma priniesla na trh v roku 2004 legendárny model RAZR, ktorý bol skladačkou a inšpiroval množstvo ďalších výrobcov. Motorola Mobility bola v roku 2012 najprv predaná Googlu, aby ju v roku 2014 následne predali Lenovu. Podľa nás bol predaj pod značkou Lenovo slepou uličkou a späť do hry ich vrátilo až znovu oživenie značky Moto. Neskôr sa vrátili k značke Motorola. Aktuálna ponuka mobilných telefónov začína od tých základných (Motorola E6s) až po top modely (Motorola Edge+). Rok 2019 sa niesol v znamení vylepšeného modelu RAZR s dvoma OLED displejmi a skladacím displejom. V súčasnosti sa nám do redakcie dostal zástupca strednej triedy, model Motorola One Fusion+. Vlastnosti telefónu, jeho silné aj slabé stránky sme rozobrali v nasledujúcej recenzii.

Konštrukcia

Mobil má plastové telo, takže konštrukcia síce trošku vŕzga, ale len pri zámernom zatlačení. Displej bez výrezu nezaberá celú prednú stranu, čo teda nie je ideálne, ale pri modeloch strednej triedy pochopiteľné. Rozmery 162,9 x 76,4 x 9,6mm a hmotnosť 210g radia tento mobil medzi mohutnejšie zariadenia. Vyššia hmotnosť je ale dokonale vyvážená silnou batériou. Nám to v redakcii vôbec neprekážalo, ale dámy a ľudia s menšími rukami by s tým mohli mať problém.

Hore na prednej strane sa nachádza reproduktor pre telefonáty, v dolnej časti nájdete reproduktor s dobrým podaním a dostatočnou hlasitosťou, konektor nabíjania USB-C a prekvapivo i 3,5mm konektor. Ten sa síce postupne vytráca, ale majiteľov klasických slúchadiel určite poteší.

Na zadnej strane nájdete čítačku odtlačkov prstov, štyri fotoaparáty a blesk. Čítačka má priemernú rýchlosť reakcie a je vo väčšine prípadov presná. Opakovane sa nám ale stalo, že odtlačok nenačítala na prvýkrát.

Šuplík na SIM karty sa nachádza v hornej časti mobilu a nie na boku, ako je zvykom. Obsahuje Hybrid Dual SIM slot – dve SIM karty alebo SIM karta + pamäťová karta MicroSDXC.

Fotoaparáty

Mobil disponuje štyrmi fotoaparátmi – hlavný širokouhlý 64MPx (f/1.8), ultraširokouhlý 8MPx (f/2.2) s uhlom záberu 118˚, 5MPx (f/2.2) MacroVision a 2MPx (f/2.2) snímač pre hĺbku ostrosti pri portrétoch s rozostreným pozadím. Fotografie sú v globálnom meradle priemerné, avšak ak berieme do úvahy nadobúdaciu cenu, sú dobré. Pekné farby, hlavne pri použití funkcie HDR, ktorú odporúčame nechať zapnutú. Pri fotení pomáha umelá inteligencia, ktorú odporúčame bežným užívateľom ponechať aktivovanú. Nechýba podpora spomaleného videa s rozlíšením 1080p a snímkovaním 240fps alebo 120fps. Vyskúšali sme aj technológiu Quad Pixel a režim pre nočné videnie pri slabom osvetlení a výsledok bol uspokojivý.

Batéria

Batéria Li-Pol s kapacitou 5000mAh nás príjemne prekvapila. Reálna výdrž na jedno nabitie je viac než len uspokojivá. Mobil mal počas testovania zapnuté WiFi, dáta a v slotoch dve 4G SIM karty. Zabrať sme mu dali aplikáciami Spotify, Netflix, UPC Horizon Go, YouTube, či hrami Asphalt 9 Legends a Call of Duty Mobile. Napriek poriadnej záťaži vydržala batéria dva dni. Dobíjanie funguje cez nabíjačku TurboPower. Batéria sa na plnú kapacitu dostane približne za dve hodiny, čo je pri tej kapacite primeraný čas.

Procesor a pamäť

Použitý procesor Qualcomm Snapdragon 730 (8nm, osemjadrový 2x2,2 GHz Kryo 470 Gold a 6x1,8 GHz Kryo 470 Silver) s grafickým čipom Adreno 618 a 6GB operačnej pamäte poskytujú dostatočný výkon pre svižný beh aplikácií i hier. Úložisko s kapacitou 128GB zas postačí, aby ste tam všetky tie hry, aplikácie ale aj fotografie či hudbu mohli skladovať.

Spúšťanie, prepínanie a inštalácia nových aplikácií je rýchla. Rovnako nás pozitívne prekvapil nízky čas nahrávania pri hrách ako Asphalt 9 Legends a Call of Duty Mobile, kde sme si užili plynulý beh na stredných detailoch. Motorola navyše ponúka špeciálny mód pre hranie hier Moto Gametime, ktorý umožní nastaviť napr. nerušenie hovormi a upozorneniami aplikácií v čase hrania.

Displej

Displej má 6,5 palca a ide o klasický LCD displej, s rozlíšením 1080 x 2340Px a pomerom strán 21:9, ktorý sa dnes už stáva štandardom. Výrez či priestrel by ste hľadali márne. Motorola to vyriešila výsuvným 16MPx fotoaparátom. Jeho kvalita je priemerná, ale na selfie alebo videohovory postačí.

Prekvapí kvalita podania farieb, patrí k tomu najlepšiemu, čo sme mali možnosť vidieť. Pozeranie videí na Netflixe, či sledovanie UPC Horizon Go dopadlo na výbornú. Zaujímavosťou je podpora HDR10 pre YouTube videá. Sledovanie videa v 4K HDR je zážitok, škoda chýbajúcej podpory HDR pre Netflix.

Operačný systém

Mobil obsahuje čistý OS Android 10 Google One, ktorý nám bol bez tých všetkých zbytočností hneď sympatický. Systému nechýba plná podpora Google aplikácií, je veľmi svižný a ponúka pekné animácie.

Pomocou funkcie „Moje používateľské prostredie“ si môžete prispôsobiť domovskú obrazovku pomocou rôznych písiem, farieb a tvarov ikon. Jednoduchými gestami zasa dokážete spustiť rôzne funkcie mobilu ako fotoaparát či baterku, prípadne otočením zariadenia odmietnete hovor.

Konektivita

Telefón podporuje štandardy Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct a hotspot.

Komunikácia s Bluetooth vo verzii 5.0 bola bezproblémová, otestovali sme niekoľko BT slúchadiel a reproduktorov. Párovanie bolo rýchle a komunikácia stabilná, dosah bol aj pri prekážkach okolo 10m. Potešila nás podpora aptX HD, vylepšeného kodeku pre prenos zvuku medzi zariadeniami.

Absencia NFC je asi jediné zásadné mínus tohto zariadenia. Táto funkcia je užitočná nielen pre platenie cez Google Pay, ktorý sa teší stále väčšej obľube, ale aj párovanie s inými zariadeniami, ako sú Bluetooth slúchadla a reproduktory.

Naše hodnotenie

Pri svojej odporúčanej cenovke 269€ je Motorola One Fusion+ naozaj poctivou, v niektorých vlastnostiach až nadpriemernou strednou triedou. Dostatočne výkonné vnútornosti zabezpečia plynulý chod aj pri náročnejších operáciách. LCD displej bez výrezu ponúka o triedu vyššiu kvalitu ako u konkurencie. Funkcia HDR10, aj keď len pre YouTube, predstavuje v tejto triede veľmi príjemný bonus. Výsuvný selfie fotoaparát a ďalšie štyri na zadnej strane postačia každému bežnému užívateľovi. Batéria s kapacitou 5000mAh zabezpečí dvojdňovú výdrž bez kompromisov. Na základe dôkladného testovania tak môžeme tento model smelo odporúčať.

Klady

 • 5000mAh batéria
 • displej s podporou HDR10
 • fotoaparáty
 • čistý Android 10 Google One

Zápory

 • absencia NFC
 • HDR10 len pre YouTube
 • plastová konštrukcia
 • rám okolo displeja

Informácie o produkte

MOTOROLA ONE FUSION+ 2020

 • Kategória: Mobilné telefóny
 • Operačný sytém: Android
 • Šírka: 76,4 mm
 • Výška: 162,9 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 9,6 mm
 • Hmotnosť: 210 g
 • Orientačná cena: 269 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Motorola

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk