Viac než 225 000 iPhone účtov čelí veľkému nebezpečenstvu

Viac než 225 000 iPhone účtov čelí veľkému nebezpečenstvu

 

Americká spoločnosť Palo Alto Networks, ktorá sa špecializuje v oblasti bezpečnosti, spolu s čínskou technologickou skupinou WeipTech odhalili nový malvér, ktorý stojí za najväčším únikom citlivých používateľských dát v histórií spoločnosti Apple. Týka sa tento problém aj vás? Aká je jeho príčina?

Ohrození sú všetci používatelia, ktorí na svojom iPhone vykonali tzv. Jailbreak. Ide o obdobu vykonania "rootu" na smartfónoch s operačným systémom Android. Tento úkon vám následne sprístupní rôzne nastavenia, ktoré sú ale určené len pre pokročilejších používateľov, keďže sa ich aktivovaním značne oslabuje bezpečnosť systému. A práve túto slabinu využil malvér KeyRaider. Ten sa nachádza predovšetkým na čínskych stránkach, z ktorých si je možné stiahnuť softvér pre iPhony s Jailbreakom, no postupne sa stihol rozšíriť už do 18 krajín.

Malvér dokáže zistiť vaše kompletné údaje k AppleID a navyše zablokuje možnosť obnovenie zo zálohy. Ukradnuté údaje sú taktiež verejne dostupné. Hackerom sa podarilo tento malvér schovať napríkad do aplikácie, ktorá láka na sťahovanie všetkých aplikácií z AppStore zadarmo. Viacerí používatelia už hlásia, že v histórií zakúpených aplikácií sa im objavili také, ktoré si nekúpili, alebo im hackeri iPhone zablokovali a za jeho odblokovanie žiadali výkupné.

Zdroj: money.cnn.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk