Apple prezentoval novinky: Nové iPhony, iPad Pro či stylus Pencil

Apple prezentoval novinky: Nové iPhony, iPad Pro či stylus Pencil

 

Apple, jedna z najhodnotnejších firiem sveta, včera na svojej konferencii predstavila viacero noviniek. Dočkali sme sa sľubovaného väčšieho iPadu a novej generácie Apple TV? Aké funkcie ponúkajú nové iPhony?

Medzi prvé a takpovediac plánované patria nové iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Ako aj minuloročné modely 6 a 6 Plus, aj tieto novinky zachovávajú uhlopriečky 4,7“ a 5,5“. Menšia zmena prebehla vo farbách nových modelov. Okrem už minuloročnej bielej, space grey a zlatej pribudne ružová farba. Všetko to bude zabalené v kvalitnej konštrukcii z hliníku zo série 7000. iPhony poháňa nový čipset A9, ktorý prináša o 70% väčší výkon a o 90% väčší grafický výkon ako predchádzajúca generácia čipsetu A8.

Displej tiež ponúkne inováciu s názvom 3D Touch. Táto technológia meria silu dotyku prstu, takže vie rozoznať akou silou je stlačená určená časť. O vylepšenia nebol okradnutý ani fotoaparát. Z pôvodného 8MPx snímača bol vylepšený na 12MPx a vylepšenia sa dočkalo aj automatické zaostrovanie. Zabudnúť sa nemohlo ani na záznam 4K videa. Predná kamera taktiež prešla zmenou a bola vylepšená na 5MPx. Na vybrané trhy prídu modely 25. septembra, na Slovensko o niekoľko týždňov neskôr, a to vo veľkostiach 16GB, 64GB a 128GB.

Druhou novinkou bol iPad Pro. Ponúkne nám 12,9“ displej s rozlíšením 2732x2048 pixelov. Srdcom celého stroja je nový procesor Apple A9X, ktorý je 1,8-krát výkonnejší ako jeho predchodca. Zariadenie ponúkne až 10-hodinovú výdrž batérie. Na pulty sa dostane s cenovkou začínajúcou na 799 dolároch. Spolu s ním bol predstavený stylus Apple Pencil, ktorý bude dostupný za 99 dolárov.

Apple TV po rokoch prešla zásadnými inováciami. Tými hlavnými je nový operačný systém tvOS a nový ovládač. Táto kombinácia má predstavovať skvelý pôžitok z používania "krabičky". Okrem klasického sledovania filmov zakúpených v iTunes alebo stremovania zo služieb, ktoré budú na Slovensku dostupné v horizonte niekoľkých desaťročí, s pomocou Apple TV budú Američania môcť aj nakupovať najnovšie módne oblečenie a urobiť si s pomocou aplikácie virtuálnu módnu prehliadku. Okrem toho vývojári z Hipster Whale, ktorí stoja za úspešným titulom Crossy Road, predstavili verziu pre Apple TV. Kombinácia chytľavej hrateľnosti a možnosti súperiť s vašim partnerom je zrejme odsúdená na úspech. Prítomná je aj Siri, ktorá vám poskytne všetky fukcie, ktoré poznáte už z jej používania v iOS zariadeniach.

Zdroj: tomshardware.com, theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk