Apple predstavil nový iPhone: Čím zaujme model s označením SE?

Apple predstavil nový iPhone: Čím zaujme model s označením SE?

 

Spoločnosť naň chce lákať zlepšeným výkonom, fotoaparátom či pomerne nízkou cenou.

V minulom roku kalifornská spoločnosť Apple vydala dva modely mobilného telefónu iPhone. Išlo o 4,7-palcovú 6-tku a 5,5-palcovú 6 Plus. Lenže zákazníci boli sklamaní, ako sa ukázalo z prieskumov, lebo dúfali v nejakú 4-palcovú verziu. Veď práve týchto menších modelov sa predalo za rok 2015 cez 30 miliónov. Dôvodom bolo aj to, že pre niektorých ľudí bola už nová šestková rada príliš veľká.

 

A práve v túto noc Apple splnil všetkým týmto ľuďom požiadavky, keď predstavil práve 4-palcový model iPhonu s označením SE. Nový telefón má patriť medzi tie výkonné verzie a vo veľa veciach prevýši iPhone 5, dokonca sa vie vyrovnať aj tej šestkovej rade. Celý ma byť postavený na 64-bitovej architektúre čipsetu Apple A9, na ktorom bude bežať dvojjadrový koprocesor M9.

 

V telefóne ďalej nájdeme 12-megapixelový fotoaparát s podporou 4K videa, spomalených záberov a živých fotografií, ktorý bude pravdepodobne zhodný s tým, ktorý má 6S. Bude podporovať sieť WiFi 802.11ac s maximálnou rýchlosťou 433 Mbps a LTE s maximálnou rýchlosťou 150 Mbps.

 

Apple sa chváli, že pôjde o ich najlacnejší model, ktorý bude na trhu dostupný za 399 dolárov v prípade 16GB modelu a v prípade 64GB modelu bude cena dosahovať hranicu okolo 499 dolárov. Dostupný bude už od 31.marca.

 

Zdroj: Apple, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk