Muž sa súdi s Apple o autorstvo iPhonu z roku 1992

Muž sa súdi s Apple o autorstvo iPhonu z roku 1992

 

Podľa slov muža menom Thomas S. Ross bol on tým prvým, ktorý vynašiel iPhone už v roku 1992. Kde je pravda?

Američan Thomas S. Ross, sa súdi so spoločnosťou Apple o 10 miliárd amerických dolárov pretože tvrdí, že jeho nápad pod názvom Electronic Reading Device (ERD), ktorý vymyslel v roku 1992 spoločnosť Apple ukradla a stal sa predlohou pre celosvetovo obľúbený iPhone. A aby to nebolo Rossovi málo, požaduje, aby mu firma Apple preplatila naviac 1.5% celosvetových tržieb všetkých zariadení, ktoré porušujú "jeho" patent.

Zariadenie, ktoré Ross navrhol v roku 1992 zvečnil na papier a priložil ako dôkaz. Na obrázku zo súdu môžete vidieť, že zariadenie sa trochu (okrem klávesnice) na iPhone podobá. Podľa žaloby, technické výkresy predložené Rossom, majú stelesňovať dizajn a funkcionalitu, ktoré nikdy pred rokom '92 neexistovali. Žiaľ súd pre Rossa nevyzerá príliš ružovo, nakoľko počas prihlasovania patentu nezaplatil poplatok patentovému úradu a tak je celý koncept považovaný za prepadnutý.

Ak sa chcete o súdnom procese Ross vs. Apple dozvedieť viac, môžete si tento proces vyhľadať pomocou čísla prípadu 0:2016cv61471 na Floridskom súde.

Zdroj: DailyRecord.co.uk, YouTube, MacRumors, Florida Court

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk