Apple čoskoro spustí vlastný „Netflix pre hry“ – Apple Arcade

Apple čoskoro spustí vlastný „Netflix pre hry“ – Apple Arcade

 

V podobe v akej bol ohlásený.

Včera sa konal Apple event, na ktorom sme sa okrem ohlásenia nových iPhonov dočkali aj oficiálneho predstavenia a priblíženia služby Apple Arcade, ktorú spoločnosť ohlásila ešte v marci tohto roka.

Ak teda máte po krk free-to-play mobilných hier, ktoré vás doslova nútia míňať peniaze, tak určite zbystrite pozornosť. Apple Arcade vám totiž ponúkne viac ako 100 hier určených pre iPhone, iPad, Mac a Apple TV za mesačný poplatok 4,99€. Služba navyše podporuje Family Sharing, takže túto službu budete môcť zdieľať so šiestimi ďalšími členmi vašej rodiny.

Apple Arcade navyše ponúkne výsostne exkluzívne hry, ktoré nebudú dostupné na žiadnej inej platforme. A vzhľadom na to, že budú dostupné na viacerých zariadeniach, je zrejmé, že hry budú podporovať cross-save.

A ponuka hier vôbec nevyzerá na zahodenie. Pre Apple Arcade napríklad vyvíja hru štúdio The Chinese Room a jej nízov je Little Orpheus. Ďalej tu je Hot Lava od Klei Entertainment, Sega Sonic Racing, a The Pathless od štúdia Giant Squid.

Podľa odhadov minula spoločnosť Apple na spustenie služby viac ako 500 miliónov dolárov a do služby postupne na mesačnej báze budú prichádzať nové hry.

Spustenie služby je naplánované na 19. septembra 2019 a prvý mesiac môžete službu vyskúšať zdarma. 

Zdroj: Apple

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk