Apple a Valve údajne spolupracujú na vývoji AR headsetu

Apple a Valve údajne spolupracujú na vývoji AR headsetu

 

Uvidíme, či z tejto spolupráce niečo vznikne.

Web DigiTimes zverejnil informáciu o tom, že Apple stopol vývoj vlastného VR/AR setu a namiesto toho sa púšťa do spolupráce so spoločnosťou Valve. Ich zdrojom je Taiwanská spoločnosť ODM Quanta Computer and Pegatron, ktorá je zodpovedná za výrobu tohto setu.

Tvorcovia Steamu, spoločnosť Valve pritom len nedávno vydali svoj vlastný VR set Valve Index a vo vzťahu so spoločnosťou Apple nejde o prvú spoluprácu, nakoľko spolupracovali už v roku 2017 na podpore VR setu pre macOS Sierra.

Zdá sa však, že Tim Cook, šéf spoločnosti Apple verí viac AR ako VR technológii, nakoľko si myslí, že digitálny obsah bude pre zákazníkov lepšie stráviteľný ako súčasť reálneho sveta cez Augumented Reallity headset. Preto začal najímať nových inžinierov grafického dizajnu a architektov, ktorí majú vyvíjať softvér pre AR.

Táto spolupráca začala po tom, čo Apple stopol vývoj vlastných produktov v tejto kategórii a vývojárov preradil na iné oddelenia. Prvé ovocie ich spolupráce by sme mali údajne vidieť v druhej polovici budúceho roka. Správy o tom, že Apple spolupracuje na vývoji s inými spoločnosťami prezentoval aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa venuje špeciálne spoločnosti Apple.

Zdroj: DigiTimes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk