Európska únia začala skúmať správanie Apple voči streamovacím službám

Európska únia začala skúmať správanie Apple voči streamovacím službám

 

Nádej pre majiteľov iOS?

Microsoft už v septembri spúšťa svoju hernú streamovaciu službu Xbox Game Streaming (predtým Project xCloud), no vydanie bude bez toho, aby sa služby dočkali majitelia iOS zariadení. Na vine je spoločnosť Apple, ktorá si krúti a upravuje podmienky používania App Store tak, ako jej to za daných okolností vyhovuje a nepriamym cieľom je samozrejme nedovoliť službám, aby mohli na platforme fungovať, pretože Apple chce tlačiť na svoje predplatné Apple Arcade.

Nakoľko je však majiteľov iOS veľa, tak Microsoft to nenechal len tak a podal oficiálnu sťažnosť na správanie sa Apple Európskej komisii. Táto sťažnosť bola podaná ešte v mesiaci jún a Európska komisia priznala, že o nej vie a je si vedomá aj toho, čo Microsoftu na správaní sa spoločnosti Apple vadí.

K tejto sťažnosti sa navyše pridala aj spoločnosť Facebook, pretože ani tá nemohla vypustiť na App Store svoju aplikáciu Facebook Gaming v takej podobe, ako plánovala a jednu sekciu musela z aplikácie kompletne odstrániť, práve na popud Applu.

Centrom tejto sťažnosti je fakt, že Apple neaplikuje rovnaké podmienky na všetky aplikácie, ktoré žiadajú o vstup na App Store a defacto tak vytvára nerovné prostredie vo svojom obchode, čo nie je dovolené.

Asi ťažko však predpokladať, že sa rozhodne v najbližších týždňoch a ide skôr o otázku niekoľkých mesiacoch. Nepredpokladáme, že argumentácia spoločnosti Apple obstojí a skôr či neskôr sa bude musieť podvoliť.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk