Google obišiel pravidlá spoločnosti Apple a priniesol Stadiu na iOS

Google obišiel pravidlá spoločnosti Apple a priniesol Stadiu na iOS

 

Napodobnil tak konkurenciu.

Jednou z veľkých tém tohto roka boli podmienky, ktoré spoločnosť Apple prevádzkuje vo svojom App Store. Tie podmienky, ktoré vyvolali vojnu medzi spoločnosťou Apple a tvorcom Fortnite, štúdiom Epic Games. Tie podmienky, ktoré zabezpečili to, že zatiaľ čo hráči na Androidoch si môžu užívať služby ako Google Stadia a Xbox Game Streaming, tak vlastníkom iPhonov ostávajú iba oči pre plač.

A nakoľko to nešlo po dobrom, tak to išlo inak. Spoločnosti sa rozhodli, že sa nebudú snažiť nasilu dostať svoje streamovacie aplikácie na App Store, keď ich tam Apple nechce, ale jednoducho celý obchod obídu a poskytnú svoju streamovaciu aplikáciu cez internetový prehliadač.

Ako prvý tento nápad uviedol do praxe Amazon pri spustení služby Amazon Luna a včera ich nasledovala spoločnosť Google so službou Stadia. Google totiž oznámil, že Stadia je už oficiálne dostupná na platforme iOS. Stačí navštíviť stránku stadia.com, prihlásiť sa pod svojim Google účtom a môžete začať hrať.

A ak náhodou plánujete Stadiu používať dlhodobo, tak si viete odkaz na túto webovú aplikáciu jednoducho pridať na plochu a môžete sa aspoň tváriť, že ide o aplikáciu. Na hranie môžete používať Stadia ovládač, alebo môžete siahnuť po podporovanom Bluetooth ovládači.

iOS verzia služby je zatiaľ v beta testovaní, takže je možné, že na nejaké bugy narazíte. A keď rozmýšľate, či dáte Stadii šancu, tak si určite prečítajte naše dojmy z používania služby.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk