Známa slovenská spoločnosť Pixel Federation vstupuje na čínsky trh s mobilnými hrami

Známa slovenská spoločnosť Pixel Federation vstupuje na čínsky trh s mobilnými hrami

 

Vydať úspešnú hru na mobil je pre každého vývojára naozajstná výzva. No vydať hru v Číne chce poriadnu dávku šikovnosti. A Slovákom z Pixel Federation sa to podarilo.

Mobilnú hru Diggy's Adventure môžete isto poznať aj vďaka tomu, že ju ma na svedomí slovenské herné štúdio. Práve tento titul pred nedávnom oslávil svojich osem rokov života. A za túto dobu sa na ňom, čo to už zmenilo, hrali ho milióny ľudí z celého šíreho sveta a dočkal sa mutácie do 27 svetových jazykov. No obrovský čínsky trh bola veľká výzva, na ktorej tvorcovia pracovali už od roku 2017 v spolupráci so spoločnosťou MyGamez. Tí sa zaoberajú vstupom hier do Číny, kde platia určite pravidlá, ktoré treba dodržiavať. 

Momentálne je ich hra vydaná iba na platformu Apple, nakoľko konkurenčný Google Play v Číne nie je dostupný. Avšak ani tu nie je nič stratené, keďže už teraz prebiehajú rokovania s rôznymi partnermi, aby si aj čínski hráči mohli hru zahrať na Android telefónoch. Diggy's Adventure momentálne hráčom v novej krajine ponúka iba prvý - Egyptský región, ktorý je však bohatý nie len na príbeh, ale aj na hodiny hrania a zábavy. Na ďalších regiónoch sa usilovne pracuje a čoskoro ich do hry pridajú. 

“Sme veľmi radi, že čínskym hráčom môžeme priniesť našu najobľúbenejšiu hru a dúfame, že ich chytí za srdce! Čína je obrovský a rýchlo rastúci trh a sme hrdí na to, že sa môžeme stať jeho súčasťou. Bola to veľmi dlhá cesta, ale sme nadšení, že môžeme hľadať nové príležitosti.”

Filip Polášek, producent Diggy’s Adventure

Zdroj: PixelFederation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk