Plants vs. Zombies - Recenzia IPOD

 

Plants vs. Zombies je pôvodne hra navrhnutá pre ovládanie myšou, ale PopCap spravil vynikajúcu prácu pri porte na iPhone/iPod touch. Teraz vám prinášame recenziu tejto hry na iPhone/iPod touch.

{gallery}/recenzie/plants_vs_zombies_iphone_sokce/1/{/gallery}

Podstatou hry je vytvorenie dostatočne silnej obrany proti zombíkom. Lenže nejde len o nejakú obyčajnú obranu, ale o obranu postavenú z rastlín! Herné pole je navrhnuté ako mriežka a zombie útočiaci na vás sa pohybujú rovno po riadkoch (prípadné skáču, alebo lietajú) z pravej strany do ľavej. Vy im do cesty dávate rôzne rastliny, ktoré ich ničia, prípadne zdržiavajú alebo spomaľujú a používajú proti nim rôzne „zbrane“. Rôzne typy rastlín získavate postupným hraním a úspešným prejdením levelu.

{gallery}/recenzie/plants_vs_zombies_iphone_sokce/2/{/gallery}

Zdroj energie potrebný na vybudovanie ochrany je slnečné žiarenie, ktoré vám padá vo forme slniečok a vy ho jednoducho dotykom vezmete z hracej plochy.
Aby vám padalo viacej energie, je dobré vysadiť čo najviac slnečníc. Lenže pozor, treba ich aj vedieť ochrániť a treba počítať aj s tým že čoskoro sa začnú valiť zombíci, takže treba taktizovať. Na vysadenie každého typu rastliny potrebujete iný počet energie a takisto sa nedá sadiť stále tú istú rastlinu. Obnovenie na vysadenie danej rastliny trvá nejaký čas, až po jeho uplynutí môžete zase vysadiť tú istú rastlinu.
Rozhranie hry bolo prispôsobené pre hranie dotykom, a aby bolo herné pole na čo najväčšej ploche. Panel so semenami rastlín sa nachádza na ľavej strane a ak chcete dajakú rastlinu vysadiť, kliknete na ňu a následne na políčko kde ju chcete umiestniť. Meradlo na hornej časti obrazovky ukazuje ako blízko ste ku koncu úrovne.

{gallery}/recenzie/plants_vs_zombies_iphone_sokce/3/{/gallery}

Vlajky upozorňujú na príchod obrovského množstva zombie a tu sa niekedy hodne zapotíte. V pravom rohu je tlačidlo pre menu na ľavej strane je ukazovateľ energie (slniečko), pri ktorom je aj rýľ, ktorý slúži na vykopanie rastliny, ak ju nechcete na mieste, na ktoré ste ju vysadili. Celkovo je rozhranie príjemne spracované a nie je preplnené zbytočnosťami.
Grafika je hodná svojho námetu, je pekná, zombíci sú vtipní – osobne ma pobavili oranžové kužele na hlavách (také ako používajú cestári), a celkovo sú detaily pekne spracované.

{gallery}/recenzie/plants_vs_zombies_iphone_sokce/4/{/gallery}

Na iPhone Plants vs. Zombies zahŕňa iba hlavný príbeh a quick play mód, ktorý sa aktivuje až po odohraní hlavného deja. Je tu iba jeden stupeň náročnosti, takže ak ste v tomto type hier zbehlí, môže sa vám hra zdať ako veľmi jednoduchá, ale určite jej to neuberá na hrateľnosti. I keď samozrejme zmena náročnosti by potešila, dajaké hardcore návaly zombíkov by mohli byť zábavné.
Hra je veľmi návyková a odporúčam ju zakúpiť.
Poviete si, to je „šialenina“, ale ubezpečujem vás, že keď sa do tejto hry pustíte, nebudete sa vedieť od nej odtrhnúť.

 

rôzne typy zombíkov
námet (koho by napadli zobíci vs. rastliny)
príjemná hrateľnosť
rozhranie

chýba mi nastavenie náročnosti
98%
VÝROBCA PopCap Games
CENA 2,39€
PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk