Infinity Blade 2 - Recenzia IPAD

 

Každá herná konzola má svoj hit, ktorý je v podstate takým malým synonymom pre danú hernú konzolu. Nemusím ich ani menovať a každý ich hneď vie. V prípade systému iOS je to, pravdepodobne, séria Infinity Blade. Nuž a ak aj nie, minimálne by si to zaslúžila. My sme sa strmhlav vrhli do testovania druhej časti, ktorá je asi tak šesťkrát dlhšia s parádnou príbehovou nádielkou a s grafikou, ktorú by pred pár rokmi na mobiloch nečakal v podstate ani samotný Steve Jobs.

Infinity Blade 2 sme testovali ešte len na prvom iPade, napriek tomu, že bola hra prispôsobená na dvojjadrový modernejší systém, my sme známky problémov nenašli. Autori totiž dokázali z Unreal 3 Engine vydolovať maximum. Na modernejšej dvojke, či Iphone 4S je grafická stránka o niečo krajšia, na staršom modeli sa týčia síce menej detailné textúry, ale aj tak ide stále o parádny, ničím nerušený zážitok. Táto hra totiž chápe, že nech je výzor na akejkoľvek vysokej úrovni, dôležitá je hrateľnosť.

RPG prvky sa v tejto hre nezaprú. Tu nakupujete predmety, tam vylepšujete postavu a medzitým preskúmavate debničky, prostredie, či vylepšujete zbrane a brnenia stále lepšími kameňmi tzv. Gemami. Celkovo to tu parádne funguje. Na každý postup úrovne sa hráč teší a nemôže sa dočkať kým nerozdelí dva body do svojich obľúbených vlastností. Niekto ich vloží do sily, niekto do života, mágie... klasika. Ak ste hráč nedočkavý, za určitú sumu, ktorú získavate všelikde, si môžete vylepšiť predmety, a tým sa vám objaví ďalší bod k dobru na vylepšenie postavy.

Peniaze najviac získavate z vyhratých súbojov, ktoré sú hlavným trhákom celej hry, ale aj preskúmavaním plochy, či spomínaných debničiek. Tie sú niekedy uzamknuté rôznymi kľúčmi, ktoré buď nájdete, alebo si ich budete musieť kúpiť. Takisto sa oplatí mať takmer orlie oči, aby ste po mapke ponachádzali všemožné vrecká s peniazmi. Za peniaze si kúpite, samozrejme, všetko už len lepšie. Sme v RPG-čku.

Zbrane sú rozdelené do troch kategórií. Do ľahkých, ťažkých, či obojručných. V prípade obojručných sa síce nechopíte štítu, ktorý je tu tiež, ale užijete si lepšie prepracovanosť iPadu, ako hernej platformy, a taktiež novinku, ktorá v prvom diely nebola vôbec. Celkovo je druhý diel poriadnou evolúciou v sérii, ktorá sa len tak nevidí. Jedná sa tak o mladšieho brata, ktorý je celkovo lepší a prvý diel sa vlastne ani neoplatí hrať.

Súboje, ktoré autori z tímu Chair Entertainment prepracovali, sú priam úžasné. Je to jednak intuitívne a je to konečne hra, ktorá sa nesnaží spraviť virtuálne šípky, ale ide si svojou cestou. Cestou dotykového displeja. Po svete sa tak voľne nepohybujete. Preskúmavať jednotlivé úseky, podobne ako v "point and click" adventúre, však môžete. Dôkazom o precíznosti autorov sú krásne a hlavne prepracované cut-scény, či animácie ako také. Spejeme do doby, kde sa stiera rozdiel medzi mobilným hraním, a tým našim (zatiaľ) predsa len obľúbenejším.

Svoje zbrane, štíty, či možné uhýbanie sa nepriateľovi ovládate rôznymi pohybmi po obrazovke. Mnohokrát je namieste vaša rýchlosť a jemná motorika. Čarovanie je kráľom dotykového systému. Jednotlivé kúzla sú vlastne symboly, ktoré musíte pre použitie nakresliť na obrazovku. Kúzla získavate z nakúpených prsteňov. Nám sa osvedčilo kúzlo, ktoré nám dobíjalo život. Predsa len liečivé nápoje rastú na mapke len občas a ako také sú trochu predražené. Mimo to sme protivníka radi udierali bleskovým útokom ako istý Pokémon. Bojový systém ešte osviežujú rôzne kombá, medzi ktoré patrí aj akčné tlačidlo, ktoré sa vám (podobne, ako to na kúzlenie) musí najprv naplniť. Potom je na rade udieranie do displeja do vyznačených kruhov. Čím rýchlejšie, tým lepšie.

Infinity Blade 2 sa tak radí medzi tituly, ktoré nemožno minúť, ak si hovoríte fantasy, a zároveň RPG pozitívni. Inými slovami, túto hru minimálne 6 hodín nepustíte z ruky. A to ešte čakáme na rôzne prídavky. Táto hra z americkej dielne sa tak radí medzi najlepšie tituly, a zároveň medzi tie, ktoré potešia RPG fanúšikov starej doby. Prejsť túto hru chce totiž trošku viac než len odpočinkové ťukanie do obrazovky.

grafické spracovanie
využitie možností dotykového displeja
príbeh
RPG prvky

občas padá
95%
VÝROBCA Chair Entertainment
CENA 5,49€
PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk