Česká rogue-like hra Továreň Budúcnosti sa objavila na Startovači

 

Počuli ste už o štúdio Fun 2 Robots a ich pripravovanom titule pre mobily s názvom Future Factory? A počuli ste už o českej obdobe Kickstarteru s výstižným menom Startovač? Pokiaľ ste 3-krát odpovedali "NIE", mali by ste čo najskôr zistiť, kde sa stala chyba – detekcia je na vás, my sa ju pokúsime napraviť. Fun 2 Robots je nezávislé štúdio, pracujúce už druhým rokom na rogue-like hre Továreň Budúcnosti, ...

ktorá si čo do príbehu najviac prepožičiava, resp. berie z Čapkovej vedecko-fantastickej drámy R.U.R. z 20-tych rokov minulého storočia. Čo s tým má Startovač? Tam sa štúdio rozhodlo, po vlastnom "vreckovom" a grantu od Microsoftu, získať ďalšiu investíciu, tentokrát, od samotných hráčov pre lepší, bohatší a vyladenejší obsah hry. Pokiaľ im v tom chcete pomôcť, rozhodne neváhajte a navštívte stránku kampane, kde si mimo iné môžete prečítať aj tzv. "ROBOTÍ DESATERO", ktoré slúžia ako také základy Továrne Budúcnosti. Taktiež sa môžete pozrieť na 4-minútové prezentačné video, ktoré kampaň sprevádza a okrem toho, že je výstižné a informačne hodnotné – je aj vtipné... Tu je:

Do konca zbierky zostáva ešte 28 dní a hra už vyzbierala bezmála 24% (21 2200 Kč) z požadovanej sumy, čo je 90-tisíc. Za zmienku rozhodne stoja aj odmeny, medzi ktorými nájdete položky ako Betatester, Konzultátor alebo Mecenáš Továrne (čo už niečo znamená!). Neoddeliteľnou súčasťou takej kampane sú, samozrejme, aj stretch goals, ktoré za predpokladu výberu vyššej čiastky, než je tá požadovaná, sľubujú pridanie systému Globálnych Challenge, digitálny soundtrack a aj asynchronný multiplayer s rebríčekami. Na koniec vám ešte zhrnieme základné črty Future Factory:

  • Rýchla hreteľnosť s vysokou variabilitou
  • Vysoká náročnosť
  • Štylizácia 40-tych rokov
  • Inšpirácia dielom Karla Čapka R.U.R.
  • Jednoduché RPG prvky
  • Najskôr Windows Phone, potom ďalšie platformy
  • Dátum otvorenia továrne: zima 2014

Úplne na záver ešte prihadzujeme nejaké obrázky a artworky:

Zdroj:  TS, startovac.cz, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk