Aké novinky prinesie Kazam na Mobile World Congrese 2015?

Aké novinky prinesie Kazam na Mobile World Congrese 2015?

 

Britský výrobca smartfónov a tabletov, Kazam, svetu predstavil novinky, ktoré sa objavia na Mobile World Congrese 2015. Ten sa každoročne koná v metropole Katalánska - v Barcelone. Už v predstihu je jasné, že sa tu dočkajú predstavenia nové vlajkové lode veľkých výrobcov, ako napr. Samsungu a HTC. My sa ale dnes zameriame na menej známeho výrobcu, Kazam, ktorý ponúka svoje výrobky s prijateľnou cenovkou.

Kazam Thunder 450W a Thunder 450WL

Prvými novinkami sú smartfóny s operačným systémom Windows Phone 8.1. Tie sú, ako samotné názvy smartfónov napovedajú, výbavou veľmi podobné. Spája ich použitý 5-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, 1 GB operačnej pamäte, 8 GB internej pamäte, ktorá sa dá rozšíriť pomocou pamäťových kariet s maximálnou kapacitou 32 GB, 8 Mpx zadná kamera s prisvetlovacou diódou a 2 Mpx predná kamera. V čom sa naopak smartfóny líšia, je použitý procesor.

V prípade modelu Thunder 450W sa o výkon stará čipset Qualcomm Snapdragon 200, ktorý sa skladá zo štvorjadrového procesoru so základným taktom 1,2 GHz a grafického akcelerátoru Adreno 302. Okrem toho Thunder 450W podporuje aj používanie dvoch SIM kariet, teda funkciu DualSIM. Thunder 450WL zas ponúka čipset Qualcomm Snapdragon 410, zložený zo štvorjadrového procesoru s taktom 1,2 GHz a akcelerátoru Adreno 306. Špecialitou je podpora sietí štvrtej generácie LTE. Konkrétnu dostupnosť a cenu zariadení výrobca zverejní na už spomínanom Mobile World Congrese, ktorý začína 2. marca.

Nové tablety z L série

Okrem dvoch nových smartfónov, Kazam prichádza na veľtrh aj s trojicou nových tabletov, ktoré bežia pod Windows 8.1. Ako v prípade smartfónov, tak aj tablety sú si výbavou veľmi podobné. Spoločný majú použitý procesor, ktorým je štvorjadrový Intel Atom Bay-Trail, displeje s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, 2 Mpx prednú kameru a taktiež disponujú microHDMI výstupom a slotom pre microSD kartu.

Hlavný rozdiel je vo veľkosti operačnej pamäte. Zatiaľ čo najväčší model s 10-palcovým displejom L10 disponuje 2 GB operačnou pamäťou, menší súrodenci L7 (so 7-palcovým displejom) a L8 (s 8-palcovým displejom) ponúkajú len 1 GB operačnej pamäte, čo je pre operačný systém Windows žalostne málo. Cenu a dostupnosť výrobca oznámi v nasledujúcich dňoch na veľtrhu v Barcelone.

Zdroj:  windowscentral.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk