Microsoft predstavuje Continuum: Nech žije produktivita

Microsoft predstavuje Continuum: Nech žije produktivita

 

Microsoft dnes na konferencii Build 2015, ktorá sa koná v San Franciscu, predstavil novú funkciu platformy Windows 10, ktorá zvýši produktivitu každého používateľa. Continuum je ďalší krok na ceste Microsoftu k vízii plnohodnotných pracovných nástrojov v našich smartfónoch a tabletoch.

V čom je funkcia Continuum taká zaujímavá? Predstavte si, že ste na cestách, máte so sebou len váš smartfón so systémom Windows 10 a z práce vám pošlú požiadavku na vypracovanie dôležitého dokumentu. Na hotelovej izbe si jednoducho váš smartfón bezdrôtovo pripojíte k televízií a rázom máte k dispozícií plnohodnotnú pracovnú plochu. Ako môžete vo videu vidieť, tak smartfón dokáže pracovať nezávisle na zobrazenom obsahu. To v praxi znamená, že počas editácie dokumentov alebo čítania mailov môžete taktiež vykonávať hovory alebo sa vaše deti môžu hrať hry.

Táto funkcia bude dostupná v systéme Windows 10, ktorý sa na trh dostaví v priebehu leta tohto roku. Nie všetky aplikácie ju ale budú podporovať. Funkciu Continuum budú môcž využívať len tzv. "Universal Windows Apps", ktoré sa dokážu prispôsobiť displejom s rôznymi uhlopriečkami a rozlíšeniami. Od tohto typu aplikácií si Microsoft sľubuje veľa a chce nimi urobiť hrubú čiaru za nepopulárnymi Modern UI aplikáciami.

Zdroj:  youtube.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk