Ako vyzerá prototyp Lumie 950XL?

Ako vyzerá prototyp Lumie 950XL?

 

Len prednedávnom vyšlo najavo, že akvizícia mobilnej divízie fínskej Nokie Microsoftom až taká vyhodná nebola. Microsoft na nej prerobil nejaké tie “miliardičky”, ale to je riziko podnikania.

 

Hlavne ak modernú firmu riadia starí harcovníci. Microsoft to však s mobilnými Windows nevzdáva, o čom svedčí aj pripravovaná vlajková loď Lumia 950XL, ktorá sa nám ukazuje na uniknutých fotografiách.

Už pri prvom pohľade na smartfón nám udrel do očí zbytočné široký rám okolo displeja. Kvôli tomu je Lumia 950XL aj napriek tomu, že disponuje 5,7-palcovým displejom, väčšia a rozmermi bude zhodná s phabletmi, ktoré ich majú väčšie. Samotný displej bude používať IPS zobrazovaciu technológiu a ponúkne rozlíšenie 1440x2560 pixlov. Ako príjemný bonus bude podpora dotykového pera Microsoft Surface Pen, špeciálneho krytu, vďaka ktorému uvidíte všetky vaše notifkácie bez potreby prebudiť smartfón a odomykanie smartfónu detekciou tváre.

Hnacím motorom bude 64-bitový čipset Qualcomm Snapdragon 810, zložený z osemjadrového procesoru a grafického akcelerátoru Adreno 430, doplnený o 3GB operačnej pamäte. 32GB interná pamäť je rozšíriteľná pomocou microSD kariet. Na zadnej stene sa našlo miesto pre 20Mpx PureView kameru. Batéria s kapacitou 3300mAh podporuje bezdrôtový nabíjací štandard Qi. Prekvapením je rozhodnutie použíť najnoší konektor USB Type-C. Predstavenia by sa Lumia 950XL mala dočkať na veľtrhu IFA, ktorý sa koná budúci mesiac.

Zdroj: theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk