Acer Liquid Jade Primo - Prvé dojmy

Acer Liquid Jade Primo - Prvé dojmy

 

Má obrazovku s uhlopriečkou 5,5 palcov, rýchly procesor, dostatok RAM-ky, čo je vhodné pri intenzívnejšom používaní, a skvelý foťák.

To znie ako recept na mobilný telefón, ktorý sa dá označiť ako vlajková loď spoločnosti. Takýchto výkonných mobilov je momentálne v predaji celá hŕba, takže už nestačí mať iba dobré parametre, ale je potrebné ponúkať aj niečo navyše, čo zabezpečí tzv. „wau efekt“. Na istej novinárskej akcii, počas ktorej bol tento kúsok hardvéru predstavený, ma smartfón Jade Primo natoľko zaujal ako dizajnom a parametrami, tak jedným prekvapením. A to až natoľko, že som nemohol odolať a musím sa s vami všetkými podeliť o prvé dojmy z používania.

Najprv si v rýchlosti prejdime najdôležitejšie parametre, podľa ktorých si náročnejší používatelia vyberajú svoje smart zariadenia. 5,5-palcový displej s rozlíšením 1920×1080 pixlov poteší svojou intenzitou a farbami, ktorú dosahuje vďaka použitiu AMOLED panela, chráneného Corning Gorilla Glass. Čierna je na ňom naozaj čierna a farby videa alebo obrázkov naozaj ulahodia oku. O ich zachytávanie sa stará zadná, 21MP kamera, schopná natáčať aj 4K UHD videá s rýchlosťou 30fps. O kvalitné selfie sa zasa postará predná kamera s rozlíšením 8MP. Na fotkách v galérii je vidieť, že aj v zhoršených svetelných podmienkach absentuje v snímkach nadmerný šum, čo býva nepríjemné a rušivé pri lacnejších kamerách.

Smartfón poháňa chipset Snapdragon 808 v spojení CPU Dual-core 1,82GHz Cortex-A57 alebo quad-core 1,44GHz Cortex-A53, GPU Adreno 418 a 3GB RAM. Môžem s radosťou referovať, že ani počas intenzívneho vyťažovania a hrania hier nedochádzalo k zasekávaniu alebo k viditeľnej strate schopností. Takisto poteší možnosť pripojiť dve SIM karty, alebo, čo je asi v reálnom svete využiteľnejšie, jednu SIM kartu a SD kartu na rozšírenie úložného priestoru. A čo sa týka napájania všetkého tohto hardvéru, to má na starosti 2800mAh batéria. Bonusom navyše je použitie konektora USB typ C podporujúceho rýchle nabíjanie a rýchly tok dát.

Čím sa Acer Jade Primo odlišuje od svojej početnej konkurencie a čím najviac pláva proti prúdu? Skrátka, smartfón sa diametrálne odlišuje od zariadení ako Galaxy s7 a iPhone 6 Plus "Windows". Je to tak, tento mobil beží pod operačným systémom Microsoft Windows 10, a práve táto skutočnosť z tohto smartfónu robí budúcnosť. Windows OS nie je na mobilných zariadeniach príliš rozšíreným, aj keď sa mu zariadenia ako Lumia snažia robiť dobré PR, ale keď sa nad použitím jedného operačného systému na viacerých, ak nie všetkých zariadeniach, ktoré človek denne používa, zamyslíme, benefity začnú vyvažovať, ba dokonca prevyšovať nedostatky.

Našťastie, ešte som celkom nepadol na hlavu a fakt, že mobilné zariadenie funguje pod iným operačným systémom ako Android alebo Mac OS, nestačí na takéto chválospevy. Mňa dokonca, ako každodenného používateľ Androidu, nový operačný systém od vyskúšania skôr odrádzal. To všetko som však hodil za hlavu, a to kvôli možnosti, ktorú Microsoft s ich posledným systémom, v spojení s dostatočne silným hardvérom, prináša. Tou možnosťou je tzv. Continuum. Ak ste o niečom takom ešte nepočuli, tak ide o systém, umožňujúci prepojiť mobilné zariadenie s monitorom, televíziou alebo projektorom a jeho následné používanie ako plnohodnotného PC. Samozrejme, keď hovorím plnohodnotné PC, nemám tým na mysli hranie titulov ako Zaklínač 3 v 1080p, 60fps. Mám na mysli bežné sledovanie filmov a videí a práca s office nástrojmi by mala byť natoľko svižná, že by takýmto zariadením vybavený používateľ nemusel so sebou ťahať ťažký notebook, postačí mu mobil, dokovacia stanica a kábel.

Continuum naozaj vyzerá ako budúcnosť a pokiaľ ňou oplýva tak dobre vyzerajúci a výkonný mobil, ako je Jade Primo, tak sa veru je na čo tešiť. Nanešťastie, počas tohto krátkeho testovania nebola možnosť otestovať možnosti Continuum, a to kvôli absencii dokovacej stanice. Plnohodnotnú recenziu smartfónu Jade Primo i celého systému mobilného počítača vám prinesieme už budúci mesiac!

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk