Super Mario 3D All-Stars leakol a všetky hry v kolekcii sú emulované

Super Mario 3D All-Stars leakol a všetky hry v kolekcii sú emulované

 

Toto asi nie je veľmi pozitívna správa.

Zdá sa, že Super Mario 3D All-Stars odhalil „temnú stránku“ Nintenda, ktorá nevypláva na povrch príliš často. Pre nezasvätených vysvetlím. Super Mario 3D All-Stars je kolekcia 3D Mario hier konkrétne Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy. Kolekcia vychádza už 18. septembra no jej vydanie sprevádza niekoľko podivných správ.

Prvou z nich je, že Nintendo tento produkt predáva ako časovo obmedzenú ponuku. To znamená, že spoločnosť hru po 31. marci 2021 úplne stiahne z predaja a to vrátane digitálnej edície. Čo toto rozhodnutie spôsobilo si môžete prečítať v článku nižšie.

Ešte väčšia „rana“ pre fanúšikov však prišla včera, keď hra leakla na internet. Zistilo sa totiž, že nejde o nejaké špeciálne verzie týchto hier, ktoré sú určené pre Nintendo Switch, ale ide jednoducho o emulované verzie troch hier, ktoré možno máte doma na originálne platformy, ktoré boli iba nastrkané na jeden cartridge a čoskoro budú predávané. Žiadne zlepšenia, žiadne úpravy, proste nič.

Super Mario Galaxy a Super Mario Sunshine funguje na Wii a GameCube emulátore s názvom hagi, ktorý pravdepodobne vyvinulo priamo Nintendo a Super Mario 64 funguje na bližšie nekonkretizovanom N64 emulátore.

Je to smutné hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade keď si uvedomíte, že aj Activision dáva do svojich remasterov/remakov viac snahy ako Nintendo. A zároveň kvôli tomu, že taký Super Mario 64 by si už možno zaslúžil jemnú úpravu vizuálu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk