Balíček WiiU hier - Preview

 

Wii U je už nejaký ten piatok vonku a my vám prinášeme náš prvý pohľad na tituly preň určené. Možno ste už tento prehľad videli v najnovšom čísle Generation Magazínu, pokiaľ nie, určite čítajte ďalej.

 

Assassins Creed 3 – Wii U

Assassins Creed 3 bol rozpitvaný hádam z každého uhla pohľadu, a to dokonca aj na Gamesite.sk (videorecenzia PS3 verzie, recenzia PS3 verzie, recenzia PC verzie), no opäť prichádza v odlišnej verzii ako launch titul novej konzoly od Nintenda. Očakávania sa spájali hlavne s novým gamepadom a jeho využiteľnosťou v rámci tohto populárneho univerza Ubisoftu. Po grafickej stránke nejde o také terno, akým je PC verzia, no aj napriek tomu sa môže smelo porovnávať s verziami pre PS3 a Xbox360. Výhodou je hranie mimo obrazovky TV, kde si v menu jednoducho môžete navoliť, aby sa vám obraz zobrazoval iba na displeji ovládača. V prípade, že chcete hrávať na TV, sa ovládač prepne do režimu, kedy máte k dispozícii mapu a inventár pre pohodlné ovládanie, orientáciu či zmenu zbraní.

Zombie U – Wii U

Asi najočakávanejší launch titul Nintenda Wii U z dielne Ubisoftu v trochu inej podobe zombie hry, na aké sme zvyknutí zo sérií Left 4 Dead či Dead Rising. Toto je skutočne hardcore a plne seriózna hra, kde na kosenie nemŕtvych môžete zabudnúť a na rad prichádza taktická likvidácia pálkou na kriket či veľmi starostlivé mierenie zbraňou, aby ste zbytočne neminuli to málo nábojov, ktoré máte k dispozícii. To všetko vo vynikajúcej atmosfére, no bez prítomnosti nejakého zaujímavého príbehu a s veľkou šancou na nastupujúci stereotyp. K využitiu gamepadu nemám výhrady, nakoľko zahŕňa inventár a pohyb predmetov v ňom, rovnako ako lootovanie. Nachádza sa tam aj mapa so senzorom na prítomnosť nemŕtvych a quick sloty na predmety. Rovnako je prítomné aj skenovanie prostredia pomocou pohybového senzora gamepadu.

Super Mario Bros. U – Wii U

Klasika... Mário... opäť. No žiadne prekvapenie. Prekvapením bude, ak v tomto roku neuvidím ešte ďalšie tri hry s „Mário“ tematikou. A ani vás neprekvapí, že dokonca prvé levely sú skopírované z Mária, ktorý sa vám hmýri v hlave ako ten prvý. Každopádne je až udivujúce, že aj po toľkých rokoch autori stále majú nápady, ktoré robia talianskeho inštalátora stále zaujímavého. Tentokrát je jeho silnou stránkou co-op, pre ktorý je však vyžadovaný Wii Remote. Hru je možné hrať na obrazovke gamepadu alebo na monitore, čím si rozširuje možnosti pri hraní.

Sports Connection – Wii U

Je síce pekné, že Ubisoft má asi ako jediný vydavateľ reálnu chuť podporiť novú platformu na ceste, kde sa môže stať, že bude roztrhaná šakalmi, no ak to plánuje s takýmito titulmi, ako je Sports Connection, tak nech to radšej hneď zabalí a nech nás ušetrí múk a vyhodených peňazí. Nielen že niektoré disciplíny sa nedajú hrať bez Wii Remote, čo robí hru takmer nehrateľnou, ale keď uvidíte to „skriplené“ ovládanie disciplín, tak budete mať ruky v dlaniach a ak uvidíte počet týchto športových disciplín, tak budete mať 100 chutí vyhodiť disk von oknom. No po tom, čo si spomeniete, koľko peňazí ste za hru vyhodili, tak opäť ostanete iba pri hlave v dlaniach. Obsahovo biedne, otrasne spracované a s nutnosťou dokúpiť Wii Remote, to znamená iba jediné: RUKY PREČ!

Sonic & All-Stars Racing Transformed – Wii U

Okrem populárneho inštalatéra si miesto v launch liste zaslúžila aj ďalšia populárna herná postava, slávny, modrý a ultrarýchly ježko Sonic, ktorý sa chopil pretekového titulu. Ten by nás vraj mal ohromiť úžasnou možnosťou pretekať sa na každom povrchu, pričom naše vozidlo sa bude podľa toho meniť. V praxi to je iba klasický pretekový titul, zábavnejšie poňatý, kde zbierate power-upy a ničíte nimi protivníkov. Nič viac, nič menej. Nepomôže mu ani nálepka so Sonicom. Navyše hra nepochopiteľne nepodporuje hranie iba na gamepade, a tak sa vám na jeho displeji vždy zobrazuje iba mapa.

Nintendo´s Land – Wii U

Balíček minihier, ktorý je dodávaný spolu s konzolou a podľa nápisu na škatuli nie je samostatne predajný. Každopádne trpí rovnakým syndrómom ako Sports Connection. Bez Wii Remote si neužijete všetku zábavu, ktorú ponúka. Pre túto hru, v ktorej vás reprezentujú vaše Mii postavičky, taktiež platí, že "ve dvou se to lépe táhne", takže ak hráte individuálne, tak si až tak veľa zábavy neužijete. Každopádne hra je vynikajúcim príkladom, ako využiť všetky vymoženosti nového gamepadu, no tentokrát, na rozdiel od ZombieU, v značne casual duchu. Hra plní všetko, čo od nej očakávate, pobaví a nakoľko je dodávaná s konzolou, tak vám zaručujem, že pri nej strávite niekoľko hodín. Akurát škoda toho násilne pridávaného Wii Remote.

Rabbids Land – Wii U

Ďalším príkladom ukážkového využitia tabletového ovládača je zábavný park Ubisoftu, prezentovaný dosť divne vyzerajúcimi zajacmi, ktorí sú dosť strelení na to, aby vás zabavili. Každopádne, opäť ide o titul, ktorý nie je taký zábavný pre jednotlivca, ako keď hrá viacero hráčov. Nápad fajn, väčšina disciplín je zábavných, no predsa nejde o titul, ktorý by zaujal na dlhšiu dobu, no čím viac hráčov plánujete zapojiť do hrania, tým dostanete viac zábavy a trvanlivosti.

korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk