Vivo nám predviedlo X80 Lite 5G - Atraktívny výkop na 27. poschodí

Vivo nám predviedlo X80 Lite 5G - Atraktívny výkop na 27. poschodí

 

Už aj v našich končinách pomerne dobre rozbehnuté vivo sa pred pár mesiacmi postaralo o vydanie svojej čistokrvnej vlajkovej lode X80 Pro, o ktorej sme vás v našom magazíne patrične informovali – prišlo nielen na recenziu, ale aj na obsiahlu reportáž zo zaujímavo spracovanej premiéry v Berlíne. Ak si dobre spomínate na moju recenziu, tak sa vám fakticky musia vybaviť len superlatívy a výborná záverečná známka. V skratke, z mobilu samotného som bol nesmierne nadšený a označil som ho za prekvapenie roka 2022, čo by som s odstupom času pokojne zopakoval. Aj z tohto dôvodu som s radosťou prijal pozvanie spoločnosti vivo na ďalšie predstavenie jej nového modelu, ktorý vychádza z koncepčného spracovania X80 Pro. Tentokrát sme sa vybrali do malebného prostredia stovežatej Prahy, kde sme mali možnosť sledovať strhnutie nielen pomyselnej plachty z vivo X80 Lite. Akcia sa konala na dvadsiatom siedmom poschodí modernej výškovej budovy v centre mesta, čo celému eventu pridalo na atraktivite.

Odľahčená verzia vlajkovej lode štvrtého najväčšieho výrobcu telefónov na svete sa nám predviedla v dvoch atraktívnych rovinách. Predovšetkým musím spomenúť PR kampaň spojenú s populárnym českým futbalistom Patrikom Schickom, ktorý sa stal ambasádorom značky vivo. Tento známy športovec počas odhalenia mobilu vivo X80 Lite spravil pomyselný výkop smerom do radov milovníkov instagramovej kultúry. Práve pre nich je totiž tento telefón strednej triedy priamo určený, načo dokážete prísť už pri letmom pohľade na dizajn. Druhou a ešte o kus atraktívnejšou rovinou je spolupráca značky vivo s českou súťažou krásy Miss – ako novinári sme mali možnosť sledovať módnu prehliadku niekoľkých krásne oblečených slečien, ktoré nám naživo predviedli hlavný vizuálny tromf X80 Lite. Zadná strana, tak ako to bolo aj u verzie vivo V23 5G, totiž dokáže meniť farbu na základe lomu svetla, čím sa stáva akýmsi hravým doplnkom aj mimo bežnej interakcie. Po dizajnovej stránke je tu toho na obdivovanie ešte oveľa viac, ale viac vám v tomto ohľade napovie priložená fotodokumentácia aj naša pripravovaná recenzia.

Od atraktivity v rámci vizuálnej stránky sa môžeme presunúť k stručnému opisu foto výbavy. Začnem trocha netradične, avšak v zmysle onej instagramovej kultúry aj vecne – selfie kamerou. Predný 50 Mpx snímač s automatickým zaostrovaním dokáže vytvárať pôsobivé snímky aj počas zhoršeného osvetlenia, čo som mal možnosť vyskúšať priamo počas eventu. Tento snímač zároveň dopĺňa rovnako kvalitný zadný 64 Mpx modul. Z toho, čo som mohol za tú krátku dobu zoznamovania sa s mobilom vypozorovať, kvalita zhotovených snímok a videí preskakuje akékoľvek očakávania, ktoré môžete mať pri telefóne strednej triedy, a to som vám ešte nepovedal ani cenu samotnú.

Opisovaná novinka sa na Slovensku začne predávať od októbra za zvýhodnenú sumu 400 eur, pričom po vypredaní prvej várky sa cenová hladina posunie o 50 eur vyššie. Spoločnosť vivo tak opäť cieli na výborný pomer ceny a kvality, čo potvrdzujú aj zvyšné papierové predpoklady. Máme tu 6,44-palcový AMOLED panel s Full HD+ rozlíšením a 90Hz obnovovacou frekvenciou, svietivosť je na úrovni 1300 nits a HDR10+ aj s Netflix podporou. Pod kapotou drieme procesor MediaTek Dimensity 900 s 8 GB RAM (toto je jediná predávaná konfigurácia), čo znamená, že s telefónom si užijete dostatok zábavy pri hrách a nemusíte sa obávať otravnej latencie a sekania. Po softvérovej stránke je prítomný Android 12 s nadstavbou Funtouch, výrobca zároveň garantuje tri veľké aktualizácie a, samozrejme, aj tri bezpečnostné balíčky.

Vivo X80 Lite je vybavený slušnou batériou s kapacitou 4 500 mAh, čo by jeho majiteľom malo poskytnúť celkovú výdrž na hranici dvoch dní. Prítomné je aj dnes už toľko vyžadované zrýchlené nabíjanie. A v tomto bode by som sa rád zastavil, keďže opäť platí, že papierové predpoklady sú jedna vec a prax po minimálne mesačnom testovaní zase druhá. Ako však uvádzam vyššie, novinka z dielne vivo na mňa nateraz pôsobí viac ako solídne a už sa teším, ako vám o tomto nielen vizuálne atraktívnom telefóne poviem viac.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk