Overwatch League, ESL Pro League, Dota 2 Master – koronavírus má nové obete

Overwatch League, ESL Pro League, Dota 2 Master – koronavírus má nové obete

 

Herné podujatia v obmedzenom režime.

Koronavírus obrovský vplyv na dianie vo všetkých aspektoch herného priemyslu. Zrušenie GDC, E3 2020 a ďalších podujatí je iba špičkou ľadovca. Nintendo sa potýka s problémami pri výrobe svojej Switch konzoly a štúdiá prechádzajú do režimov, kde vývojári pracujú z domu. A vírus je doslova všade.

Obeťami sa tak postupne stávajú aj e-športové podujatia, pričom za krátku dobu prišlo k zmene alebo zrušeniu viacerých.

Prvou „obeťou“ je ESL Pro League Season 11 v hre Counter-Strike: Global Offensive, ktorá sa mala odohrávať vo 1stBank Center v Denveri v hale s kapacitou 6500 divákov. Turnaj sa však presunie do Európy a bude sa odohrávať bez živého publika.

Druhou obeťou je Overwatch League. V mesiacoch marec a apríl (zatiaľ) sa totiž všetky zápasy budú odohrávať bez divákov, nakoľko zdravie hráčov a účastníkov je prvoradé. Blizzard podotýka, že zrušil iba podujatia a nie samotné zápasy, ktoré by mali prebiehať klasickým spôsobom.

Epidémiu koronavírusu však „neprežilo“ podujatie Dota 2 Major v Los Angeles, ktoré sa malo konať od 20. do 22. marca. Valve to ešte síce oficiálne nepotvrdilo, no podľa ľudí oboznámených so situáciou ide prakticky o hotovú vec.

Zdroj: PCGamer/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk