Pro hráč Counter-Strike dostával „tisícové ponuky“ za ovplyvňovanie zápasov

Pro hráč Counter-Strike dostával „tisícové ponuky“ za ovplyvňovanie zápasov

 

Špinavosti...

Ovplyvňovanie zápasov v elektronických športoch je na vzostupe, ktorý súvisí s faktom, že rastie popularita samotných elektronických športov. Čím väčšia sledovanosť, tým viac peňazí sa v tomto odvetví točí a čím viac peňazí, tým väčšia šanca, že sa o tento šport budú zaujímať ľudia, ktorí nemajú práve najčestnejšie úmysly.

A to sa prejavilo aj nedávno, kedy bolo sedem hráčov Counter-Strike suspendovaných za stávkovanie na zápasy.

A zdá sa, že sumy, ktoré sa točia v odvrátenej stránke elektronických športov nie sú práve malé. V reportáži pre austrálsky web ABC profesionálny hráč Counter-Strike Joshua „JHD“ Hough-Devine prezradil, že vo svojej kariére dostal hneď niekoľko „dvojtisícových ponúk“ na to, aby ovplyvnil svojim výkonom výsledok zápasu: „Dostal som niekoľko dvojtisícových ponúk, aby som zahodil zápasy, no jednoducho som ich nevzal, pretože ja taký nie som.“ Hough-Devine však bol prichytený pri tom ako stávkuje na vlastné zápasy, takže až taký čistý nie je...

Organizácia, ktorá ma na starosti vyšetrovať takéto obvinenia (ESIC) zas tvrdí, že každý deň dostáva viac ako 100 hlásení o možnom ovplyvňovaní e-športových zápasov a ďalších podvodov, ktoré sa týkajú elektronických športov a to naprieč všetkými hrami.

Problém podľa ESIC spočíva taktiež v tom, že nie všetky e-športové tímy sú plne profesionálne a tie amatérske sú viac naklonené prijať takúto finančnú kompenzáciu za to, že zničia svojim spoluhráčom zápas v prospech oponenta. Problémom je však to, že mnohí hráči nevedia o tom, ako reagovať na ovplyvňovanie zápasov, ako ho nahlasovať a hlavne nevedia to, čo sa v týchto športoch robiť môže a čo je už za hranicou.

Je to však zrejme nutná súčasť procesu dospievania elektronických športov a takýchto prípadov bude zrejme ešte pribúdať.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk