Konami (vraj) definitívne prestáva vyvíjať veľké AAA hry s výnimkou jednej série

Konami (vraj) definitívne prestáva vyvíjať veľké AAA hry s výnimkou jednej série

 

Metal Gear Solid to nie je.

Eurogamer potvrdzuje techtle mechtle z posledných týždňov o Konami, ktoré sa niesli v znamení potlačenia hernej divízie spoločnosti do úzadia. Informácie preberá z francúzskej hernej stránky Gameblog, ktoré Eurogamer pokladá za vierohodné. Ak sú správy skutočne pravdivé (a nič nenaznačuje, že by neboli), boli by len logickou bodkou za všetkými negatívnymi udalosťami, ktoré sprevádzajú Konami od toľko pretriasaných narušených vzťahov medzi spoločnosťou a vývojárom Hideom Kodžimom.

Narušené vzťahy, vymazanie mena Hideo Kojima z boxartov piateho Metal Gear Solid, zrušenie vývoja Silent Hills, vymazanie dema P.T. z PS Store, zvesti o zameraní sa na mobilných trh až nakoniec vyhadzov samotného Kodžimu zo spoločnosti jednoznačne neveštia vzhľadom na AAA produkciu nič dobré. Vraví sa, že nádej zostáva posledná, no tá pravdepodobne taktiež odišla, a to s vedúcim technologického oddelenia Julienom Merceronom, ktorý Konami opustil kvôli tomu, že spoločnosť už ďalej neplánuje rozvoj Fox Enginu.

Čo teda chýba k definitívnemu armagedonu? Už len zastavenie produkcie veľkých AAA hier s miliónovými rozpočtami, a to je práve to, čo momentálne obieha svet. Podľa reportu francúzkeho webu sa Konami bude venovať výhradne futbalovej sérii PES, ktorá im podľa všetkého vynáša najviac. Je tu ale ešte jedna otázka, a to, čo bude s Metal Gear Online, ktorý ešte ani nevyšiel. Čaká ho vlastne dlhá budúcnosť alebo vyjde vôbec? Ak sú informácie pravdivé, tak hrozí, že sa už žiadneho dielu sérií ako Metal Gear Solid alebo Silent Hill už možno ani nedočkáme.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk