Konami zatvorilo svoju pobočku v Los Angeles zodpovednú za Metal Gear Online

Konami zatvorilo svoju pobočku v Los Angeles zodpovednú za Metal Gear Online

 

Táto japonská spoločnosť to s odklonom od herného priemyslu, zdá sa, myslí teda skutočne vážne. Veď keďže vlastne už nemajú Kodžimu...

Web Polygon obdržil od Konami odpoveď na otázku ohľadom klebiet o zatvorení pobočky Konami v meste Los Angeles. Konami oficiálne potvrdzuje, že k danej udalosti skutočne došlo a ako dôvod uvádza reštrukturalizáciu vývoja do centralizovanejšej jednotky. Konami Los Angeles bolo pôvodne založené v roku 2013 pod názvom Kojima Productions Los Angeles a jeho cieľom bol vývoj Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a Metal Gear Online.

Vzhľadom na túto udalosť by bolo vhodné si položiť otázku, čo bude ďalej s The Phantom Pain. Zatvorením štúdia síce podľa slov Konami neovplyvní fungovanie Metal Gear Online (PC verzia stále vychádza v januári 2016), no obávame sa, že piaty Metal Gear Solid je pre spoločnosť už mŕtvy. Ale aspoň kým spoločnosť nepotvrdí klebety o uvažovaní nad novým dielom. Japonský finančný magazín Nikkei totiž uviedol správu, že Konami už interne rozmýšľa o Metal Gear Solid 6, prípadná účasť Hideo Kodžimu ostáva ale nejasná.

Zdroj: VG247, Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk