Facebook a jeho tajnosti: Zahrajte si hru cez Messenger!

Facebook a jeho tajnosti: Zahrajte si hru cez Messenger!

 

Facebook dokáže vždy nejako prekvapiť svojich používateľov, ale to, že dal do Messengeru tajnú hru riadenú príkazmi, čakal asi málokto.

Už od nového roka prichádza ku nám aktualizácia za aktualizáciou na náš Messenger. Najprv prišiel veľký ošiaľ so zmenou farby textu, mien či emoji. Avšak málokto postrehol, že aktualizácia, ktorá ku nám prišla začiatkom februára obsahovala tajnú hru, ktorú môžu používatelia hrať počas konverzácie. Ale keďže je to všetko riadené príkazmi, tak musia ovládať hlavne tie.

Americká spoločnosť asi dlho premýšľala o tom, akú jednoduchú a pokojnú hru, ktorá by zaujala ľudí, vloží do Messengeru. A tak všetko padlo na na hru, ktorá je medzi nami už cez tisíc rokov, hoci úplne jednoduchá nie je. O čom je reč? Predsa o šachu.

Hra funguje jednoducho cez príkazy, ktoré sa rýchlo naučíte, a potom Vám už nič nebude brániť v tom, aby ste vyzvali nejakého priateľa na šachový duel. Pokiaľ máte teda prístup na internet, tak ho môžete hrať kedy chcete, kde chcete a o koľkej chcete, ak tam bude vtedy aj váš súper.

Všetko začnete príkazom @fbchess play, ktorý spustí hru v okienku, kde si píšete s priateľom. Jemu dá automaticky biele figúrky, a preto ak ich chcete vy, tak napíšete príkaz @fbchess play white. Keď už toto všetko máte dané, tak začnete s pohybom figúrok. To vykonáte zas s pomocou @fbchess, ale k tomu doplníte názov nejakej figúrky (K - kráľ, Q - dáma,..) a nakoniec políčko, na ktoré chcete aby sa figúrka pohla. V príklade to bude vypadať nejak takto: @fbchess Kg4. Ale ak by ste aj tak potom niečo nevedeli, tak stačí zadať príkaz @fbchess help, a tam sa už všetko potrebné dozviete.

Takto sa označujú figúrky - P – pešiak
                                        K – kráľ
                                        Q – dáma
                                        N – jazdec (kôň)
                                        R – veža
                                        B – strelec

Prajeme príjemnú zábavu s priateľmi!

Zdroj: Thetechnews. Technewstoday

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk