Activision sa tento rok nezúčastní hernej výstavy E3

Activision sa tento rok nezúčastní hernej výstavy E3

 

Po spoločnosti Electronic Arts je to už druhý vydavateľ hier, ktorý vynechá túto prestížnu výstavu.

Potom, ako s informáciou, že sa tohtoročnej E3 výstavy nezúčastní Electronic Arts vyvolalo veľký rozruch medzi fanúšikmi tejto akcie. Dnešným dňom však nebudú šťastnejší, keďže účasť odmietol aj Activision/Blizzard. Síce tam nebudú mať vlastný stánok, ale novinky z prostredia hier ako je Call of Duty budú po dohode odprezentované na Sony konferencii či neskôr na ich stánku.

Avšak začína sa ukazovať celkom zaujímavá situácia, keď sa herné spoločnosti prestávajú zúčastňovať na klasickom formáte výstavy a začínajú používať buď súkromné, alebo digitálne prezentácie ich noviniek.

 

„E3 je miestom, na ktorom vystavovatelia neustále hľadajú nové cesty k svojmu publiku. Na tohtoročnom ročníku budeme môcť vidieť veľké herné oznámenia, budeme si môcť vyskúšať virtuálnu a augmentovanú realitu. Narazíte na množstvo novinárov, ktorí spoločne s Vami odhalia, čo ďalšie nás čaká v najdynamickejšom odvetví na svete.“ Aspoň tak sa vyjadrili usporiadatelia tejto výstavy.

Avšak prečo sa tejto akcie nezúčastní ani Activision môžeme len hádať, lebo žiadne oficiálne prehlásenie neposkytol a asi sa tak ani nestane. Môže to byť však tým, že aké je náročné pripraviť celú ukážku a diskusiu na takúto veľkú výstavu.

Zdroj: Gamespot, Bizbash, Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk