Ďalší nôž do srdca E3? Účasť odmietli dve veľmi známe spoločnosti

Ďalší nôž do srdca E3? Účasť odmietli dve veľmi známe spoločnosti

 

Zlé správy pre hernú výstavu E3 pokračujú ďalej. Po Electronic Arts a Activision sa k neúčasti pripojili ďalšie dve herné spoločnosti.

Už v minulom článku sme vás informovali o neúčasti Electronic Arts a Activision na populárnej hernej výstave E3. V závere sme sa aj pýtali, či sa ešte niekto ku nim pridá. A po približne štyroch dňoch už vieme, že áno. Do zoznamu nám teda pribudli spoločnosti Disney Interactive a Wargaming.

Tak ako Activision, tak aj Disney Interactive neprišlo s vyjadrením k neúčasti na tejto výstave. Dá sa však povedať, že je to možno aj tým, že spoločnosť na tento rok neplánuje žiadneho tzv. toys-to-life nástupcu série Disney Infinity. A preto nechce zbytočne byť na E3 a prezentovať iba „staré“ hry a veci. Avšak to sa môžeme len domnievať, či je to skutočne tak.

 

Naopak Wargaming svoje rozhodnutie netají a zároveň s odmietnutím uverejnila spoločnosť aj vyjadrenie k situácii. V ňom sme sa mohli dozvedieť, že sa aspoň tento rok chcú zamerať na akcie, ktoré sú výhradne pre hráčov a ich komunitu. Preto si podľa toho upravili všetky plány, medzi ktoré nepatrí prestížna výstava E3. Podľa ich slov je aj tak aktuálny trh dosť zameraný na klasické tituly a nie free-to-play: „Ako spoločnosť, ktorá sa zameriava na free-to-play digitálny trh, sme si uvedomili, že aj keď môže byť akcia dobrou voľbou pre množstvo iných vydavateľov a vývojárov, tak nám momentálne až tak dobre nesedí.“ Mimo to Wargaming pochválil aj ESA, teda spoločnosť, ktorá usporiadava túto výstavu.

Po týchto odmietnutiach sa musela vyjadriť aj ESA prostredníctvom viceprezidenta pre komunikáciu s médiami Richa Taylora. Podľa jeho slov E3 stále patrí medzi popredné herné akcie, na ktorých by sme nemali chýbať, lebo každoročne zviditeľnuje rôzne tituly či hardvér. A na záver dodal, že: „E3 je silná, kritická a neoddeliteľná súčasť nášho herného ekosystému.“

Zdroj: Gamespot, Catalystexhibit, Antfarm, E3expo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk