Facebook opäť mení spôsob zobrazovania obsahu

Facebook opäť mení spôsob zobrazovania obsahu

 

Facebook už dlhšiu dobu nie je len sociálna sieť, ale aj veľmi významným hráčom na mediálnom trhu. A práve dnešnú zmenu zobrazovania príspevkov pocítia najmä vydavatelia, ako napríklad my.

Tou spomínanou zmenou je reorganizácia obsahových vlákien. Vo vlákne Novinky (News Feed) už uvidíte len príspevky od priateľov, udalosti, ktorých sa zúčastnia a aj sponzorované odkazy. Pokiaľ však máte menej priateľov (do 100) a zdieľajú svoje myšlienky len príležitostne, toto vlákno sa stane neatraktívnym, keďže sa príspevky začnú donekonečna opakovať.

Príspevky od stránok, ktoré máte liknuté, sa po novom zobrazujú vo vlákne s príznačným názvom Prieskumník (Explore). Je veľká škoda, že Facebook neumožnil si príspevky zoraďovať tak ako je to možné pri Novinkách a o zobrazovaní tak rozhoduje milovaný aj nenávidený algoritmus.

V prípade webovej aplikácie je prechod medzi vláknami pomerne jednoduchý, to isté sa však nedá povedať o mobilných aplikáciách. Prieskumník je totiž "skrytý" v postrannom menu. Dúfame, že Facebook sa pri nasledujúcej aktualizácii viac zamyslí nad používateľským rozhraním.

Ak chcete zostať s nami v kontakte a byť informovaní o našich skvelých súťažiach nastavte si prioritné odoberanie našich príspevkov podľa obrázku nižšie. ĎAKUJEME!

Zdroj: Facebook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk