Activision Blizzard mal rekordné tržby a prepustil 800 ľudí

Activision Blizzard mal rekordné tržby a prepustil 800 ľudí

 

Kapitalizmus v praxi.

Na včerajšie ohlásenie finančných výsledkov spoločnosti Activision Blizzard sa čakalo s veľkým napätím, pretože už niekoľko dní sa špekulovalo, že toto ohlásenie bude spojené s redukciou počtu zamestnancov a včera sa tieto špekulácie prakticky potvrdili. Activision Blizzard prepustil 8% zo svojich zamestnancov, čo dokopy robí približne 800 ľudí.

Toto prepúšťanie sa podľa Kotaku dotklo primárne častí firmy, ktoré nemajú na starosti vývoj hier a zasiahlo všetky časti spoločnosti, čiže Activision, Blizzard, King a aj štúdia ako High Moon. Nový šéf Blizzardu J. Allen Brack to okomentoval: „Počas posledných rokov sa naše nevývojové oddelenia rozšírili, no ich počet nie je v súlade s tým, čo plánujeme vydávať. To znamená, že sme museli zmenšiť počet pracovníkov v niektorých častiach našej organizácie. Mrzí nás to, že sa musíme rozlúčiť s niektorými spolupracovníkmi.“

Podľa informácií Kotaku, niektorí prepustení zamestnanci boli vo firme 10 -15 rokov a čo je najhoršie, až do včerajšieho dňa nikto nevedel, kto bude dnes bez práce.

Otrasným paradoxom situácie je vyhlásenie šéfa Activisionu Blizzard, Bobbyho Koticka, že spoločnosť dosiahla „rekordné výsledky v roku 2018“ a aj napriek tomu nenaplnila očakávania. „Aj keď naše finančné výsledky v roku 2018 boli najlepšie v histórii firmy, nedosiahli sme plný potenciál. Kvôli tomu sme urobili niekoľko dôležitých zmien na vedúcich pozíciách.“

Subjektívny komentár si nechám na iný článok. Poďme teda k informáciám z finančných výsledkov.

  • Call of Duty: Black Ops 4 bol najpredávanejšou konzolovou hrou v tomto roku. Hra predala viac ako Black Ops 3 a aj napriek tomu Activision vyhlásil, že hra nenaplnila predajné očakávania.
  • Hry od Blizzardu mali 35 miliónov aktívnych hráčov. To zahŕňa Overwatch, Heartstone, World of Warcraft .
  • Zároveň bolo ohlásené, že Blizzard sa spája s čínskou spoločnosťou NetEase a bude vydávať svoje hry v Číne až do roku 2023.
  • Tržby spoločnosti boli na úrovni 7,5 miliardy dolárov
  • Crash Bandicoot N.Sane Trilogy predala 10 miliónov kópií na všetkých platformách
  • Pre rok 2019 je očakávané zníženie tržieb o 19%
  • Primárnym dôvodom je fakt, že Blizzard v tomto roku nevydá žiadnu novú hru
  • Primárnym zdrojom financií bude nový diel Call of Duty, ktorý príde v klasickom termíne od štúdia Infinity Ward a podľa vedenia Activisionu bude mať kampaň a podľa šéfa spoločnosti poteší existujúcich hráčov a zároveň pritiahne nových. 
  • Okrem toho plánuje Activision vydať a podporovať dvojicu hier Sekiro: Shadows Die Twice a Crash Team Racing
  • Dividendy pre akcionárov sú zvýšené o 9%
Zdroj: Kotaku/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk