Jedna z najväčších streamerských hviezd Ninja končí na Twitchi!

Jedna z najväčších streamerských hviezd Ninja končí na Twitchi!

 

Vymenil ho za konkurenciu.

Tyler „Ninja“ Blevins patrí medzi najväčšie hviezdy v streamerskom svete. Popularitu si získal najmä vďaka streamovaniu Fortnite a za niekoľko mesiacov sa mu podarilo vybudovať si davy priaznivcov a divákov, ktorí si každý večer zapnú Twitch, aby sledovali jeho úspechy v hre.

Včera však Ninja šokoval herný svet keď oznámil, že s okamžitou platnosťou končí svoje pôsobenie na najpopulárnejšej streamovacej platforme na svete, Twitchi.

Prečo? Lebo sa presúva ku konkurencii, streamovacej službe Microsoftu s názvom Mixer. Tej sa nedarí preraziť vo svete streamovania tak, ako by si možno Microsoft želal a Ninja môže so sebou priniesť davy svojich fanúšikov, ktorí zabezpečia službe potrebný rast.

Jeho prvý stream na Mixeri sa začne dnes od 16:30 na jeho Mixer kanáli.

Twitch sa k jeho odchodu vyjadril iba stroho: „Zbožňovali sme sledovať Ninju počas rokov a sme hrdí na to, čo dosiahol pre seba, svoju rodinu a hernú komunitu. Prajeme mu veľa šťastia v jeho ďalej kariére.“

Pre Ninju je to však tak trochu návrat domov. Predtým ako sa stal streamovacou superstar získal totiž popularitu ako pro hráč v sérii Halo, ktoré rovnako ako Mixer vlastní Microsoft. Nepochybne dostal od Microsoftu za túto exkluzivitu slušnú kôpku peňazí a Microsoft ho určite využije aj pri marketingu Halo Infinite.

Možno nie každého zaujímajú streameri, no v tomto svete je to skutočne obrovský krok, ktorý by sa dal pokojne prirovnať k legendárnemu rozhodnutiu LeBrona Jamesa v NBA o tom, že prestúpi z Clevelandu do Miami Heat. Uvidíme, či tento krok priláka aj ďalších veľkých streamerov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk