Dr. Disrespect: Keby som dostal toľko peňazí ako Ninja, prešiel by som na Mixer

Dr. Disrespect: Keby som dostal toľko peňazí ako Ninja, prešiel by som na Mixer

 

Začína sa vojna streamovacích služieb?

Presun jedného z najpopulárnejších streamerov na svete Ninju z Twitchu na Mixer otvoril Pandorinu skrinku. Niečo ako keď bola ohlásená prvá hra ako exkluzivita na Epic Games Store. Microsoft týmto krokom investoval nemalé finančné prostriedky za to, že známa tvár bude streamovať exkluzívne cez ich službu a dúfa, že ju spopularizuje.

Logicky to dáva zmysel. Väčšina fanúšikov streamerov chodí sledovať svojho obľúbenca a je im asi jedno, na akej platforme vysiela. Preto potrebuje Mixer známe tváre na to, aby vedel Twitchu konkurovať. Čo však taký Dr. Disrespect?

Guy Beahm (jeho civilné meno), dostal počas streamu otázku, či by prešiel na Mixer a jeho odpoveď bola jednoznačná. Pôjde tam, kde mu to bude najviac vynášať a je mu absolútne jedno kde to bude. Naznačil taktiež, že keby dostal od Microsoftu podobnú ponuku ako Ninja, neváhal by. Taktiež prezradil, že vie o ďalších streameroch, ktorí momentálne rokujú s Microsoftom o tom, že prejdú na Mixer.

A koľko dostal Ninja od Microsoftu? To sa pravdepodobne nikdy nedozvieme, no redaktor webu The Verge, Tom Warren prišiel s informáciou, že Ninja údajne dostal od Microsoftu približne 50 miliónov dolárov.

A zdá sa, že jeho komunita prešla na Mixer spolu s ním. Iba niekoľko dní po ohlásení prechodu totiž Ninja ohlásil, že jeho účet na Mixeri odoberá už viac ako milión fanúšikov.

Zdroj: Twitter/Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk