Asi hľadal Half-Life 3: Chlapík sa vlámal do sídla Valve a ukradol veci v hodnote 40 tisíc dolárov

Asi hľadal Half-Life 3: Chlapík sa vlámal do sídla Valve a ukradol veci v hodnote 40 tisíc dolárov

 

Niekomu niet rady.

Sídlo spoločnosti Valve sa dočkalo nepríjemnej udalosti. 32-ročný notorický zlodej Shawn Shaputis sa totiž vlámal do sídla spoločnosti vo Washingtone, Bellevue a ukradol rôzne herné príslušenstvo a hry v hodnote vyše 40-tisíc dolárov.

Tieto udalosti sa odohrali počas leta a podľa zástupcov spoločnosti Valve sa jeho séria vlámaní opakovala 4 až 5 krát. Vždy naložil veci do vreca na odpadky a odniesol do auta, ktoré mal zaparkované neďaleko. Prístup do budovy vraj získal cez nefunkčnú schodiskovú šachtu. Žalobu tak na neho podali v septembri.

Vtipné na celej situácii je to, že Shaputis sa následne snažil tento ukradnutý tovar predať v pobočkách herného reťazca GameStop. Okrem toho má na rováši ešte ďalšie krádeže, takže pravdepodobne nejde o nadšenca spoločnosti Valve, ktorý sa snažil zistiť, či existuje Half-Life 3.

Zatiaľ neboli nájdené žiadne utajené kópie Half-Life 3, no nepochybujeme, že niektorí budú ešte stále dúfať. Medzi ukradnutými vecami boli konzolové hry, laptopy, konzoly Nintendo Switch, Steam Machines a taktiež aj maketa guľometu, ktorou sa istý čas chválil Gabe Newell. V prípade usvedčenia mu hrozí až 15 rokov väzenia. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk