Naberá Valve druhý dych? Half-Life: Alyx má byť len začiatkom návratu k sérii

Naberá Valve druhý dych? Half-Life: Alyx má byť len začiatkom návratu k sérii

 

Half-Life: Alyx zatriasol herným svetom.

Neviem, či ste si to všimli, no keď si pozriete nadupaný trailer na fantasticky vyzerajúci Half-Life Alyx a následne rozhovor s tvorcami, v ktorých očiach jasne vidieť plameň zapálený pre vývoj, uvedomíte si, že toto je znovuzrodenie Valve. Valve aké sme poznali pred 15 rokmi. Štúdio ako keby nabralo nový dych, novú iskru, ktorá v ňom zažala ten kedysi silný náboj a vzrušenie z nových hier. Z Half-Life: Alyx vidieť veľkú snahu, vidieť srdce a vidieť túžbu. Je nad Slnko jasné, že Half-Life: Alyx je práve tým impulzom, ktoré potrebovalo Valve, aby sa prebudilo z tej dlhoročnej letargie a začalo konečne žiť!

A je to pravda, čo dokazuje aj vyjadrenie Davida Speyrera pre The Verge. David sa nechal počuť, že Valve konečne našlo nový spôsob vývoja hier a spôsob rozprávania príbehov, čo mu umožní pokračovať v skúmaní tohto stále relatívne nového herného poľa. Dizajnér taktiež prezradil, že vo Valve mnohí túžili po návrate k Half-Life a práve nové herné zážitky vychádzajúce z VR tento návrat k sérii to tvorcom umožnili. Pripomenul, že všetko záleží na prijatí Half-Life: Alyx, no ak bude záujem (a nebojme sa povedať, že aj predaje) dostatočný, vo Valve by v Half-Life radi ďalej pokračovali.

Pred nejakým časom Valve oznámilo, že má vo vývoji tri VR hry. Prvú už teda poznáme. Myslím, že môžeme vylúčiť, že z ostatných dvoch je jedna Half-Life 3. To by vzhľadom na Half-Life: Alyx ani nedávalo zmysel. Je dosť možné, že jedna z nich môže byť Left 4 Dead 3, čo by sa do VR neskutočne dobre hodilo a druhou zase Portal 3. Puzzle sú predsa pre VR ako keby stvorené.

Či už to bude tak, alebo nakoniec bude pravda úplne iná, môžeme bezpečne povedať, že Valve sa po dlhom útlme opäť nadýchlo, z čoho sme veľmi nadšení. A že to bol teda nádych!

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk