Exkluzivity, exkluzivity: Twitch si peniazmi poistil troch populárnych streamerov

Exkluzivity, exkluzivity: Twitch si peniazmi poistil troch populárnych streamerov

 

Štiepenie trhu a veľký balík peňazí.

Podobne ako na trhu streamovacích služieb, kde už Netlifx ani zďaleka nie je jedinou voľbou a taktiež na PC trhu, kde Epic Games Store narušil dominanciu Steamu, tak aj vo svete herného streamovania sa v posledných mesiacoch odohráva tichá vojna medzi službami.

Všetko to začalo po tom, ako jeden z najpopulárnejších streamerov na svete Ninja oznámil, že prechádza exkluzívne do streamovacej služby Microsoftu, Mixer. A o niekoľko mesiacov sa k nemu pripojil aj ďalší veľký hráč sveta streamovania, Shroud a trojicu doplnil King Gothalion. Ninja sa údajne za exkluzivitu dočkal pekného balíka peňazí (50 miliónov dolárov).

A aby toho nebolo málo, do tejto vojny sa zapojil aj Youtube, ktorý si zaplatil exkluzívne práva na streamera Jacka Dunlopa, ktorý vystupuje pod prezývkou CouRage.

Takže asi nastal čas, aby sa rozhýbal aj Twitch a zastavil tento úbytok hviezd na svojej službe. A urobili to tak, že jednoducho zaplatili trom populárnym streamerom za to, aby zostali exkluzívne na platforme Twitch.

Medzi nimi sa nachádza Lirik

TimTheTatman

a DrLupo

Samozrejme, sumy za ktoré si ich Twitch poistil nie sú známe.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk