2,5 miliardy € chce ruská firma od Twitchu za porušovanie autorských práv

2,5 miliardy € chce ruská firma od Twitchu za porušovanie autorských práv

 

Netradičná žaloba kvôli netradičnému dôvodu.

Veľký ruský technologický konglomerát Rambler Group zažaloval spoločnosť Twitch Interactive (ktorá patrí spoločnosti Amazon) za porušovanie autorských práv a požaduje od nich odškodné vo výške 180,3 miliardy rubľov, čo je v prepočte približne 2,5 miliardy €.

Možno sa pýtate, čoho sa táto žaloba týka a hlavne to, ako prišli k tejto sume. Jedna z dcérskych spoločností Rambler Group totiž v Rusku vlastní vysielacie práva na anglickú Premier League, ktoré sú exkluzívne (niečo Digi Sport u nás), lenže vynaliezaví užívatelia začali zápasy tejto ligy streamovať prostredníctvom služby Twitch. A tá namiesto toho, aby zakročila a zablokovala kanály, jednoducho hrala mŕtveho chrobáka.

Tým pádom chce Rambler Group ako odškodné 5 miliónov rubľov za každé porušenie autorských práv, pričom týchto prípadov bolo 36 tisíc – preto je odškodné tak vysoké.

Twitch tvrdí, že urobili všetko preto, aby zablokovali užívateľov streamujúcich futbal a to aj napriek veľmi zlej spolupráci so samotnou spoločnosťou, ktorá nemala efektívny spôsob nahlasovania týchto užívateľov.

Okrem finančného odškodného chce navyše Rambler Group aj zablokovať fungovanie Twitchu v celom Rusku. Tento prípad má na starosti Moskovský súd a pojednávanie je naplánované na štvrtok. Zároveň však zástupcovia Rambler Group prezradili, že veria v mimosúdnu dohodu.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk