Hry už oficiálne dokážu aj liečiť: EndeavorRX pomôže pri liečbe ADHD

Hry už oficiálne dokážu aj liečiť: EndeavorRX pomôže pri liečbe ADHD

 

Prelomové rozhodnutie je na svete.

Hry boli (a asi aj ešte chvíľu budú) na pretrase kvôli svojmu negatívnemu vplyvu na agresivitu mladých. Čo síce nebolo nikdy vedecky dokázané, ale niektorým to napriek tomu stačí, aby to prezentovali ako fakt.

Skutočným faktom je však to, že hry sa môžu používať ako spôsob liečenia niektorých diagnóz. Samozrejme, nemôžu to byť akékoľvek hry, no americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vydal veľmi závažné rozhodnutie, ktoré bude mať obrovský vplyv do budúcnosti. Táto inštitúcia totiž schválila hru EndeavorRX od štúdia Akili Interactive pre účely liečenia ADHD. Ide tak o prvú videohru v histórii, ktorá sa môže oficiálne používať na tieto účely a ktorú môžu lekári v USA predpisovať pacientom.

Hra bude v prípade používania vo forme liečby využívaná pri deťoch od 8-12 rokov, ktoré trpia ADHD. FDA vydala toto odporúčanie na základe siedmych klinických štúdií, ktoré skúmali vplyv tejto hry na viac ako 600 deťoch. Podľa týchto výskumov až jedna tretina testovaných detí reagovala na túto terapiu pozitívne a to už od 25 minút hrania denne.

„Zlepšenie poruchy ADHD po mesiaci liečenia s EndeavorRX sa dokázali prejavovať počas ďalšieho nasledujúceho mesiaca.“ Podľa FDA však môže táto liečba priniesť aj negatívne efekty, ako napríklad frustráciu a bolesti hlavy, no podľa nich ide o zanedbateľné vedľajšie efekty oproti bežným liečivám.

Celý EndeavorRX bol dizajnovaný presne za účelom pomoci pri liečbe ADHD a teraz, keď prišlo schválenie zo strany FDA bude úlohou vývojárov túto hru dokončiť a vydať. Hra bola pri štúdiách používaná na iPhonoch a iPadoch no v prípade vydania sa jej nepochybne dočkáme aj na ďalších platformách. 

Zdroj: The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk