Na nový The Order: 1886 zabudnite! Štúdio Ready at Dawn kúpil Facebook

Na nový The Order: 1886 zabudnite! Štúdio Ready at Dawn kúpil Facebook

 

A všetci viete, na čom budú pracovať.

Štúdio Ready at Dawn, tvorcovia Playstation 4 exkluzivity The Order: 1886 bolo často predmetom debát o akvizícii a hlavným a za hlavného záujemcu bola samozrejme považovaná spoločnosť Sony a to hlavne vzhľadom na spoločnú históriu (okrem The Order pracovali aj na God of War: Origins/Chains of Olympus/Ghost of Sparta). Nakoniec je však všetko inak, pretože štúdio kúpila spoločnosť Facebook.

Spoločnosť to oznámila prostredníctvom tlačovej správy, konkrétne cez svoju dcérsku spoločnosť Oculus. Znamená to teda, že štúdio sa bude v budúcnosti venovať primárne vývoju hier pre Oculus VR headsety, pričom s touto platformou už majú skúsenosti cez hry Lone Echo.

Znamená to teda, že štúdio pravdepodobne končí s vývojom klasických hier a o to viac zrejmé je to, že štúdio končí s tvorbou exkluzivít pre platformu Playstation. Zdá sa teda, že sa pokračovania The Order: 1886 nikdy nedočkáme. Jednak sa pôvodná hra až tak dobre nepredávala a zároveň teraz už nie je k dispozícii ani pôvodný vývojársky tím hry.

Otázkou však zostáva, čo bude s AAA herným projektom, ktorý malo štúdio vo vývoji. Hra síce zatiaľ nebola oficiálne predstavená, no vedenie štúdia o nej už niekoľkokrát hovorilo. Či však bola zrušená, alebo to bude labutia pieseň štúdia v non-VR podobe, to ukáže až čas.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk