Toto je graf, ktorý vám prezradí, prečo Microsoft končí so službou Mixer

Toto je graf, ktorý vám prezradí, prečo Microsoft končí so službou Mixer

 

Štatistiky za druhý kvartál sú vonku.

Microsoft pred niekoľkými dňami oznámil, že v júli končí so svojou streamovacou službou Mixer a to v prospech spolupráce so službou Facebook Gaming. Pre niektorých to nedávalo zmysel, pretože nie je to tak dávno, čo spoločnosť minula desiatky miliónov dolárov na získanie hviezd herného streamovania, Ninju a Shrouda.

Pre tých, ktorí sa analýze herných streamovacích služieb venujú trochu viac to však bolo celkom jasné: Aj napriek ich príchodu sa Mixeru nepodarilo odlepiť od dna.

  • A najnovšia analýza Streamlabs tomu dáva za pravdu. Tá skúmala obdobie od marca do júna 2020 a samozrejme, najpopulárnejšou streamovacou službou je Twitch, ktorý zlomil rekordy v počte odsledovaných hodín, streamovaných hodín, unikátnych kanálov a aj v priemernom počte divákov.
  • Veľký nárast zažil aj Facebook Gaming, ktorý s 822 miliónmi odsledovaných hodín medziročne strojnásobil svoje čísla. Taktiež išlo o 55% nárast oproti predchádzajúcemu kvartálu.
  • Youtube Gaming Live zas zažil 39,6% medzikvartálny nárast.
  • Mixer zažil rekordný počet kanálov (5 miliónov), no pri bližšom pohľade sú problémy zrejmé. Napriek tomu, že Mixer má až 31% podiel v počte unikátnych streamovacích kanálov, tak sa zaslúžil iba o 14,4% v počte odstreamovaných hodín a z pohľadu počtu odsledovaných hodín sa Mixer krčí na poslednom mieste s podielom 1,4%. Laickými slovami to znamená, že Mixer mal veľké množstvo streamerov, no tí streamovali málo a sledovalo ich ešte menej divákov.

 

Najsledovanejšou hrou v Q2 2020 bol Valorant, nasledovaný hrou PUBG Mobile a Fortnite.

MIXER

Facebook Gaming

Youtube Gaming

Twitch

Zdroj: StreamLabs

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk