Facebook a Oculus sa „vyznamenali“: Zablokované kontá a nefunkčné headsety

Facebook a Oculus sa „vyznamenali“: Zablokované kontá a nefunkčné headsety

 

Prvá skúška dopadla katastrofálne.

Asi sme tušili, že z tohto nič dobré nevzíde. Keď pred nejakým časom spoločnosť Oculus oznámila, že na používanie Oculus Quest headsetov bude nutné mať aktívny Facebook účet, tak mnoho ľudí vyjadrilo svoju nevôľu (aj keď u nás je Facebook veľmi populárny, tak v mnohých iných krajinách k nemu panuje odpor) a predpovedalo katastrofu.

A tá sa aj stala po vydaní najnovšieho headsetu Oculus Quest 2. Ten je totiž prvým headsetom, ktorý na svoje používanie vyžaduje aktívny Facebook účet. A tak nový majitelia headsetu museli chtiac-nechtiac siahnuť po jeho aktivácii. Niektorí sa buď rozhodli reaktivovať svoj starý účet a iní sa zas rozhodli vytvoriť si nové účty. V oboch prípadoch však užívatelia tvrdo narazili.

Veľká skupina nových majiteľov však hlási, že po približne 10 minútach od znovu aktivácie Facebook účtu im bol tento účet zablokovaný a to bez možnosti prehodnotenia tohto kroku. Namiesto nového VR systému si tak zaplatili za „váhu na papiere,“ ktorú síce majú fyzicky doma, no nemôžu s ňou nič robiť.

Facebook o problémoch vie, no v prvom vyjadrení iba zdôraznila potrebu toho, aby si užívatelia nevytvárali falošné kontá, pretože Facebook veľmi dôsledne sleduje, či za kontom stojí reálna osoba. Taktiež dodal, že tento problém zasiahol iba malé množstvo užívateľov a tí údajne o svoj zakúpený obsah na Oculus účte neprišli a bude im sprístupnený po tom, čo bude odblokované ich Facebook konto. Facebook však na druhej strane užívateľom cez správu na sociálnej sieti odkazuje, že zablokovanie konta „sa nedá vrátiť späť.“

Niektorí užívatelia sú z nutnosti mať Facebook účet tak zúfalí, že ponúkajú 5000$ za vytvorenie „jailbreaku“ pre Oculus Quest headset.

Zdroj: UploadVR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk