Hackeri už obišli nutnosť Facebook účtu pri používaní Oculus Quest 2

Hackeri už obišli nutnosť Facebook účtu pri používaní Oculus Quest 2

 

Facebook to však určite len tak nenechá.

Ako už možno viete, na používanie headsetu Oculus Quest 2 si musíte povinne vytvoriť Facebook účet. Ak ho teda nemáte. Toto nové pravidlo sa však nepáčilo každým a vzniklo mnoho iniciatív, ktoré ponúkali finančné odmeny za nájdenie slabiny v systéme, ktorá by umožnila túto povinnosť obísť a vytvorila by tak „jailbreak“ zariadenia.

A práve takýto „jailbreak“ bol pravdepodobne objavený. Oznámil to web Ready Hacker One, ktorý sa podieľal na takejto výzve. Motivácia z ich strany spočívala v tzv. Right To Repair XR Devices, čiže zabezpečenie toho, aby si užívatelia mohli upravovať a modifikovať svoje VR zariadenia bez ohľadu na to, či to podmienky používania dovoľujú.

Užívateľovi XR komunity sa podarilo získať prístup k rootu zariadenia Oculus Quest 2 a to im umožnilo povinnosť Facebook účtu obísť a členom skupiny XRSI sa následne podarilo verifikovať, že táto metóda funguje a je použiteľná aj na ostatných Oculus Quest zariadeniach.

Otázne je, ako na to zareaguje spoločnosť Facebook a či bude možné vôbec túto bezpečnostnú dieru v zariadení odstrániť firmware updatom.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk