Veľký zvrat! Codemasters nakoniec nekupuje Take-Two, ale Electronic Arts

Veľký zvrat! Codemasters nakoniec nekupuje Take-Two, ale Electronic Arts

 

Najviac z toho budú profitovať akcionári.

Už je to nejaký ten týždeň, čo sme vás informovali o tom, že vydavateľ Take-Two a štúdio Codemasters uzatvorili zmluvu o odkúpení britského štúdia týmto vydavateľom za sumu na úrovni 980 miliónov dolárov. Obe spoločnosti si vymenili komplimenty, všetko prešlo schválením správnej rady oboch spoločností a čakalo sa tak iba na finálny podpis.

Lenže prišiel obrovský zvrat. Doslova z ničoho nič a v hodine dvanástej sa objavil vydavateľ Electronic Arts, ktorý prišiel s tučným balíkom peňazí a ponúkol sa, že to bude on, kto odkúpi štúdiá Codemasters. A nakoľko pri takomto biznise málokedy platí „kto prvý príde ten prvý melie“ a skôr platí, že víťazí ten, kto má tučnejšie bankové konto, tak Codemasters nakoniec poputuje pod Electronic Arts.

Hodnota tejto transakcie sa tak zvýšila z 980 miliónov dolárov na 1,2 miliardy dolárov (približne 7,98$ za akciu) a celú transakciu už schválila aj správna rada Codemasters.

Stále však existuje šanca, že do celého procesu opäť vstúpi Take-Two s ešte vyššou ponukou a že sa medzi týmito dvoma gigantmi herného priemyslu začne vojna o Codemasters.

Sky News však prišlo s informáciou z prostredia Codemasters, že niektorí akcionári spoločnosti vyjadrili svoju nespokojnosť s dohodou s Take-Two a to kvôli faktu, že odkúpenie malo byť realizované kombináciou hotovosti a podielu v spoločnosti. Pri takýchto transakciách sa väčšinou preferuje vyplatenie celej hodnoty firmy v hotovosti, ako to bude napríklad v prípade spojenia Microsoftu a Zenimax Media (Bethesda).

Aj EA a aj Take-Two v posledných mesiacoch vyjadrili vôľu vydávať hry častejšie a je teda logické, že najlepším spôsobom, ako zabezpečiť častejšie vydávanie hier je rozšíriť počet štúdií. A v Codemasters získa EA niekoľko herných štúdií, ktoré sú známe primárne vydávaním pretekárskych sérií ako Dirt, Grid ale aj F1 a WRC licencovaných hier a série Project Cars.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk