Čínsky Tencet kúpil menšinový podiel tvorcov Life is Strange a Remember Me

Čínsky Tencet kúpil menšinový podiel tvorcov Life is Strange a Remember Me

 

A ani to nebolo drahé.

Najväčšia herná spoločnosť na svete, čínsky Tencent pokračuje v agresívnej expanzii svojho portfólia. Po tom, čo v roku 2020 investoval do 31 herných spoločností, tak počas tohto týždňa oznámil akvizíciu štúdia Klei Entertainment (Don’t Starve) a chystá sa na veľký nákup. Medzitým sa však ešte vybral do Francúzska.

Tencent totiž oznámil, že sa mu podarilo získať menšinový podiel vo francúzskom štúdio Dontnod Entertainment, ktoré dalo svetu napríklad sériu Life is Strange, či hry Remember Me a Tell Me Why. Táto transakcia vyšla Tencent na 30 miliónov € a táto suma umožní štúdiu „prinášať viac hier pre hráčov naprieč všetkými platformami.“

Súčasťou odkúpenia menšinového podielu je aj dohoda „o obchodnej spolupráci“ Podľa šéfa Dontnod Oskara Guilberta to poskytne štúdiu výhodu pri raste vo videohernom priemysle. Taktiež to Dontnod pomôže v expanzii na Čínsky trh, kam je prakticky nemožné sa dostať bez toho, aby štúdio spojilo svoje sily s niektorou z čínskych spoločností. Tencent tak bude vydavateľom všetkých Dontnod hier v tejto krajine.

Tencent tak získa miesto v predstavenstve, no nezískava rozhodovacie práva, vzhľadom na svoj menšinový podiel. Teda...zatiaľ. Tencent však nezvykne zasahovať do fungovania západných štúdií, takže sa nepredpokladá, že by mal mať nejaký vplyv na dennodenné fungovanie Dontnod.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk