Activision ohlásil rekordný rok príjmov a preto je logické, že ide prepúšťať

Activision ohlásil rekordný rok príjmov a preto je logické, že ide prepúšťať

 

Už sme si zvykli.

V roku 2019 oznámil Activision Blizzard rekordné tržby a aj rekordné zisky. Preto bolo veľkým paradoxom, keď hneď na to oznámil zníženie počtu zamestnancov. Prešli dva roky a situácia sa opakuje.

Tesne po tom, ako Activision oznámil rekordné tržby a zisky za posledný kvartál spoločnosť v utorok prepustila takmer 2% svojich zamestnancov. Presné číslo nie je známe, no malo by ísť o niečo menej ako 190 zamestnancov.

Prepúšťanie zasiahne najviac e-šport divíziu vydavateľstva, kde príde o prácu 50 ľudí: „Hráči sa čoraz častejšie spájajú so svojimi hrami, e-šport tímami a podujatiami v digitálnej podobe. Rovnako ako pri bežných športových podujatiach, zábavnom segmente a vysielaní, musíme sa adaptovať na zmeny v biznise, ktoré mala pandémia koronavírusu na živé podujatia.“

Ďalším zasiahnutým segmentom prepúšťania bola dcérska spoločnosť King.com, ktorá sa venuje vývoju hier pre smartfóny.

Prepustení zamestnanci dostanú odstupné za 90 dní a aj „pomoc pri hľadaní novej práce.“ A určite sa potešia aj 200$ voucheru, ktorý môžu použiť na nákup v Battle.net.

Activision síce v niektorých segmentoch prepúšťa, no v ďalších plánuje výrazný rast. Očakáva sa totiž, že v roku 2021 zamestná vydavateľ priamo v segmente herného vývoja približne 3000 ľudí.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk