Activision zatvoril stránku, ktorá poskytovala hráčom Warzone štatistiky

Activision zatvoril stránku, ktorá poskytovala hráčom Warzone štatistiky

 

Tí teraz žiadajú o pomoc.

Minulý týždeň požiadala spoločnosť Activision o to, aby prevádzkovateľ stránky SBMM Warzone ukončil svoju činnosť. V reakcii na to belgickí administrátori oznámili, že dočasne pozastavujú funkčnosť stránky, ktorá bola dovtedy domovom rozsiahly hráčskych štatistík hráčov populárnej Battle Royale hry Call of Duty Warzone.

Podľa Activisionu totiž táto stránka porušovala podmienky používania ich API vrátane podmienok týkajúcich sa súkromných údajov užívateľov hráčov v Európe a USA. Activision sa totiž podľa vlastných slov obáva zneužitia týchto údajov.

V príkaze nie je spomenutý fakt, že SBMM Warzone ponúka monetizačnú schému v podobe prémiových účtov v sume 4-6$, no objavili sa názory, že spoločnosti Activision vadí práve to, že tvorcovia tejto stránky monetizujú údaje, ktoré nie sú v ich vlastníctve.

Zakladatelia webu však trvajú na to, že problém spočíva iba v ochrane údajov hráčov a preto požiadali Activision, aby sa s nimi spojili, a aby pre nich poskytovali rozsiahle štatistiky hráčov Warzone, tentokrát už však s požehnaním vydavateľa.

Stránka SBMM Warzone vznikla prednedávnom, no veľmi rýchlo sa stala extrémne populárnym zdrojom informácií pre hráčov, ktorí hľadajú spôsoby, ako sa v hre zlepšiť. Či však stránka prežije tento zásah Activisionu, to zatiaľ nevieme.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk