Konami chce poskytnúť sériu Metal Gear Solid na licencovanie
Fáma

Konami chce poskytnúť sériu Metal Gear Solid na licencovanie

 

Oni sami asi záujem o vývoj novej hry nemajú.

Asi najväčšou škodou toho, že Konami efektívne (s výnimkou PES série) prestalo s herným vývojom je to, že tento vydavateľ vlastní niekoľko legendárnych herných značiek na čele s Metal Gear, Castlevaniou a Silent Hill. Tie tak odpočívajú, čo asi nie je ich najlepší spôsob využitia.

Lenže o tom, že Konami sa začalo zaujímať o licencovanie Silent Hill sme vás už informovali a podľa populárneho Youtubera Jeremyho Pentera (alebo ACG Gaming, ako ho mnohí poznajú) chce Konami poskytnúť na licencovanie aj značku Metal Gear Solid.

Prezradil to v novom vydaní H.A.M. Radio Podcastu (1:10:00)

Samozrejme, komunita si hneď spojila, že MGS licencia by putovala smerom ku Kodžimovi a jeho možnej spolupráci a preto musel Penter korigovať svoje tvrdenia na Reddite, kde povedal:

„Osoba, ktorá mi to povedala so mnou komunikuje od čias leaku Far Cry Primal. A v drvivej väčšine prípadov mal pravdu, od tvrdenia, že Bethesda nebude poskytovať Day 0 kódy na recenziu až po ohlásenia v tomto roku, že Deathloop a Bloodlines budú odložené, o Dragons Dogma 2 o tom, ako bude fungovať FPS Boost na Xboxe.“

Jednoducho som iba prezradil to, čo mi tento zdroj povedal, že séria Metal Gear Solid je ponúkaná na licencovanie. A to sa následne objavilo v diskusii o Kodžimovi.

„Tento zdroj je veľmi spoľahlivý počas celého roka. Nemám čas rozširovať hlúposti. No tento zdroj mal pravdu o Bloodlines a Deathloop. Takže predpokladám, že aj toto bude pravda. Počas tohto roka sa (tento zdroj) trafil v 8 z 8 prípadov.“

Takže uvidíme, kto sa dostane k sérii Metal Gear.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk