Twitch naďalej dominuje hernému streamovaniu, no z Facebook Gaming sa pomaly stáva svetová dvojka

Twitch naďalej dominuje hernému streamovaniu, no z Facebook Gaming sa pomaly stáva svetová dvojka

 

Youtube naopak stagnuje.

Streamovacie služby zažívajú zlaté časy. Pandémia COVID-19 totiž priniesla extrémny nárast popularity všetkých troch hlavných hráčov, no taktiež poslúžil na to, aby si Twitch poistil miesto dominancie na trhu s herným streamovaním.

Twitch mal totiž na trhu so streamovacími službami v Q1 2021 podiel až 72%. Medziročne dokonca služba zdvojnásobila počet divákov. Na druhom mieste je ešte stále Youtube Gaming, ktorý má podiel 15,6%, no táto služba stagnuje a doťahuje sa na ňu tretia populárna streamovacia služba, Facebook Gaming, ktorá už má podiel 12,1%.

„Po prvý krát vidíme Facebook Gaming a Youtube Gaming tak blízko pri sebe z pohľadu počtu divákov. Zatiaľ čo v minulom kvartáli (Q4 2020) bol rozdiel medzi týmito službami až 1 miliarda sledovaných hodín, tak v poslednom to už bolo iba 300 miliónov hodín,“ prezradil Ashray Urs z Streamlabs. Naznačil taktiež, že existuje reálna šanca, že Facebook predbehne v najbližšom kvartáli svojho konkurenta.

Počet sledovaných hodín na Twitchi neustále rastie raketovým tempom. Zatiaľ čo v Q1 2020 diváci sledovali 3,1 miliardy hodín tak o rok neskôr to bolo už 6,3 miliardy hodín. Rast nezastavil ani fakt, že v mnohých krajinách sa už začínajú pomaly uvoľňovať pandemické opatrenia. Twitch sa môže pochváliť aj najväčším počtom kanálov (12,5 milióna).

Youtube Gaming zažil oproti Q4 2020 dosť masívny prepad, kedy počet sledovaných hodín klesol z 1,9 miliardy na 1,3 miliardy. Ešte horšou správou pre Google je však to, že čísla sa už pomaly blížia k tým spred pandémie COVID-19, čo nie je dobrým znakom do budúcna. Počet kanálov klesol na 665 tisíc.

Facebook Gaming má naopak stúpajúcu tendenciu. Zatiaľ čo  pred pandémiou mal 554 miliónov odsledovaných hodín, tak počas posledného kvartálu to bola 1 miliarda. Oproti poslednému kvartálu zažila služba nárast o 15%. Počet unikátnych kanálov stúpol na 1,5 miliardy.

Najpopulárnejšími streamami boli tie s označením „Just Chatting“ za ktorými nasledovali streamy GTA V a League of Legends. Najpopulárnejším vydavateľom na Twitchi je Riot Games, nasledovaný štúdiom Rockstar a spoločnosťou Take-Two.

Zdroj: Streamlabs

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk