Microsoftu (zatiaľ) na kúpu Discordu nestačilo ani 12 miliárd dolárov

Microsoftu (zatiaľ) na kúpu Discordu nestačilo ani 12 miliárd dolárov

 

IPO alebo odpredaj.

Minulý mesiac sa rozbehli rokovania o odpredaji spoločnosti Discord, pričom to vyzeralo tak, že najbližšie k dohode mala redmondská spoločnosť Microsoft. Tá sa totiž dostala do fázy, kedy mohla exkluzívne rokovať o podmienkach odkúpenia populárnej chatovacej služby. Nakoniec však z tejto dohody (zatiaľ) nebude nič.

The Wall Street Journal totiž informuje o tom, že Discord Inc. pozastavil rokovania s Microsoftom o odpredaji spoločnosti a momentálne sa pohráva s myšlienkou vstupu na akciový trh cez tzv. IPO (initial public offering). Podľa zdrojov blízkych rokovaniam majú majitelia Discordu pocit, že momentálne zažívajú úspešné obdobie a preferujú zostať nezávislými predtým, ako sa rozhodnú, čo ďalej.

Pre Microsoft tak ide o tretiu neúspešnú akvizíciu v krátkom časovom slede. Okrem Discordu mala totiž spoločnosť záujem aj o služby TikTok a Pinterest, no ani v týchto prípadoch sa rokovania neskončili úspechom.

Podľa zdrojov z prostredia Discordu sa ponuka Microsoftu za odkúpenie Discordu vyšplhala na 12 miliárd dolárov, čo je takmer dvojnásobok toho, akú hodnotu prisudzujú Discordu odborníci (7 miliárd dolárov).

Neúspech týchto rokovaní však neznamená, že Discord v blízkej budúcnosti neskončí v rukách inej spoločnosti. Znamená to iba to, že v súčasnej dobe preferuje spoločnosť zostať nezávislou. Je však zrejmé, že súčasní vlastníci Discordu hľadajú spôsob, ako dofinancovať službu, ktorá podľa dostupných informácií stále funguje v červených číslach. Uvidíme teda, čo prinesie budúcnosť.

Zdroj: The Wall Street Journal

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk