Facebook bude mať svoju vlastnú kryptomenu

Facebook bude mať svoju vlastnú kryptomenu

 

Diem kedysi známy ako Libra, je platobný systém založený na blockchaine, ktorý navrhla americká spoločnosť pre Facebook.

Spoločnosť Diem prišla s návrhom pre Facebook už v roku 2019, keď bol projekt známy ako Libra. Návrh sa, bohužiaľ, stretol so silným odporom a odsúdením vlád a regulačných orgánov po celom svete, čo viedlo k odstúpeniu niektorých z jeho najväčších podporovateľov, vrátane PayPal, Visa a MasterCard. Diem teraz dúfa, že koncepcia sa presunie z jednej digitálnej meny na jednoduchú škálu stabilných coinov podporovaných rôznymi vládnymi menami jeden za druhým.

Na projekt v súčasnosti dohliada švajčiarska nezisková organizácia známa ako Diem Association, ktorá dúfa, že do konca tohto roka začne pilotný projekt s jediným stablecoinom, ktorý je naviazaný na USD. Zdroj blízky problému pre CNBC odhalil, že pilotný projekt „bude malého rozsahu a zameriava sa do veľkej miery na transakcie medzi jednotlivými spotrebiteľmi.“ Okrem toho „Môže existovať aj možnosť pre používateľov na nákup a výkup.“

Napriek týmto informáciám v súčasnosti neexistuje potvrdený dátum spustenia a Facebook ani združenie Diem sa k špekuláciám nevyjadrili, takže záujemcovia by mali určite zostať naladení na ďalšie aktualizácie, ktoré majú prísť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk