Čínska herná spoločnosť pomocou dronov vytvorila na oblohe QR kód

Čínska herná spoločnosť pomocou dronov vytvorila na oblohe QR kód

 

Stovky dronov vyleteli minulý týždeň v Šanghaji, nad obľúbenou promenádou Bund.

V sobotu sa v Šanghaji zoskupili stovky dronov, aby predviedli svetelnú šou, ktorá vyvrcholila mohutným QR kódom nad nábrežím mesta. Podujatie usporiadala čínska spoločnosť pre streamovanie videí Bilibili, pri príležitosti výročia jej vydania mobilnej hry Princess Connect! Re: Dive, populárna japonská hra na hrdinov. Hra bola prvýkrát uvedená v Japonsku pred tromi rokmi.

Skupina 1 500 dronov vyletela nad mestom Bund a pomocou svetiel vytvorila logo Princess Connect! Re: Dive, ako aj podobizne rôznych postáv z hry. Výsledný QR kód odkazuje na domovskú stránku hry, čo umožňuje používateľom si ju stiahnuť aj s špeciálnym herným balíčkom na počesť jej výročia.

Predstavenia dronov nad nábrežím Šanghaja sa za posledných pár rokov stali bežnou reklamnou stratégiou. Zahrnutie presne vykresleného, skenovateľného QR kódu je však obzvlášť novým prvkom reklamnej kampane spoločnosti Bilibili.

Podobnú reklamnú stratégiu využila spoločnosť Bilibili aj minulý rok na spustenie aplikácie Princess Connect! Re: Dive. Vydavateľ umiestnil QR kód na stranu budovy, ktorá navigovala používateľov na stránku, kde si mohli hru stiahnuť.

QR kódy sú v Číne každodenným nástrojom. Milióny ich používajú na pridanie priateľov do aplikácií sociálnych médií a na zaplatenie položiek. Miestne vlády dokonca pridelili občanom QR kódy na sledovanie prenosu COVID-19, ktoré od obyvateľov požadujú, aby si svoj kód zobrazili pred vstupom na verejné miesta.

Minulý rok Masahiro Hara, tvorca QR kódu, vyjadril hrdosť na to, že jeho vynález bol použitý na zlepšenie bezpečnosti ľudí počas pandémie COVID-19.

Zdroj: ign.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk